Femina.cz » Magazín » Celebrity » Carey Mulligan: Herečkou navzdory

Carey Mulligan: Herečkou navzdory

Carey Mulligan: Herečkou navzdory

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 07. 09. 2011

Žádná škola herectví ji nechtěla, ona se přesto stala hvězdou a do pětadvaceti získala nominaci na Oscara. A od té doby o práci nouzi opravdu nemá.

„Mám velmi nezapamatovatelnou tvář. Nevypadám nijak zvláštně,“ říká Carey Mulligan. Herečka, která dokáže působit mladě i zkušeně, obyčejně i krásně. „Careyin šarm je spíš pasivní. Není konvenčně atraktivní, ale je úžasně jemná herečka. Nikdy není černobílá. Hlavně díky svému hlasu. Může vypadat tak zranitelně, že si myslíte, že bude mít holčičí hlásek. Ale její hlas je překvapivě nízký a zralý. To jí dodává zvláštní autoritu,“ popisuje mladou hvězdu Mark Romanek, který ji režíroval v scifi melodramatu Neopouštěj mě. A podobně ji vnímá i scénárista a spisovatel Julian Fellowes. „Je to klasická filmová hrdinka s ptačí křehkostí s jádrem z oceli.“

Na život filmové herečky věčně cestující po světě ji dobře připravilo dětství v rodině hotelového manažera, věčně cestujícího po různých hotelech. „Nebylo to nic oslnivého. Ale mám teď ráda kočovný způsob života a samozřejmě se cítím dobře v hotelech. Nemusím tam tolik přemýšlet o reálném životě, jenom se soustředím na práci,“ říká Carey.

Herečkou chtěla být už od šesti let. V pubertě napsal dopis Kennethu Branaghovi, s žádostí, aby se stal jejím mentorem. Herec a režisér uctivě odmítl, stejně jako všechny anglické školy dramatu, kam se tajně přihlásila. „Abych byla fér, nebyla jsem moc dobrá. Předváděla jsem jim monolog z Psychózy v 4.48 od Sarah Kane, která se pak zabila. Bylo mi sedmnáct a byla jsem velmi šťastná osoba. Nic špatného se mi nikdy nestalo. A snažila jsem se tam vyčarovat bolest a drama…“ vzpomíná dneska na neúspěšné přijímačky.

Od jejího snu ji ale neodradily. Zkusila napsat další dopis, tentokrát Julianu Fellowesovi, oscarovému vítězi za scénář Gosford Parku, který nedlouho předtím navštívil její školu. A on pro ni zařídil konkurz na roli v Pýše a předsudku! A ona ho udělala! „Bylo mi devatenáct, měla jsem asi čtyři repliky a nevěděla jsem, o co jde,“ přiznává Carey. Když ale hrála s Keirou Knightley za šest let znovu v Neopouštěj mě, už byla i z ní hvězda.

Po Pýše a předsudku, kde se ukázala jako jedna ze sester Bennetových, totiž přišla další filmová práce, pozvání na berlínský festival v roli vycházející hvězdy Shooting Star a hlavně oscarová nominace za postavu dívky, která poznává lásku a zradu v retru Škola života. V dalších třech nových filmech, akci Drive, dramatu o sexuální posedlosti Shame a připravované adaptaci Velkého Gatsbyho dostala pokaždé hlavní ženskou roli. Ví o ní i Amerika, díky Oscarům i ročnímu vztahu s kolegou z Wall Street: Peníze nikdy nespí Shiou LaBeoufem.

Přesto ji nedostatek hereckého vzdělání stále trápí. „Pořád si myslím: Sakra, oni mě najdou. Pořád mám dny, kdy prostě nemůžu hrát.“ O jejím talentu ovšem svědčí, že v jejích filmech tahle nejistota není vůbec vidět.

Další fakta o Carey Mulligan:

Narodila se 28. května 1985 v Londýně. Má staršího bratra. Rodina nějakou dobu žila v Německu.

Umí i zpívat, jak předvedla na nahrávce "Write About Love" od skupiny Belle and Sebastian. Píše se o ní i o jako příští filmové My Fair Lady.

Od července by měla být podle informací britského bulváru zasnoubená s britským folkovým zpěvákem Marcusem Mumfordem, s nímž chodí od února. Předtím měla románky s britskými herci Eddiem Redmaynem a Tomem Sturridgem.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
23. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
11. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 09. 2011 manislava carey (reakcí: 0)
14. 09. 2011 Mishka7 Carey (reakcí: 0)
08. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 09. 2011 aknela11 Carey (reakcí: 0)
07. 09. 2011 Daniela76 Carey Mulligan (reakcí: 1)
07. 09. 2011 Lydia001 herečka (reakcí: 0)
07. 09. 2011 kralicek herečka (reakcí: 0)
07. 09. 2011 helenadon talenz (reakcí: 0)
07. 09. 2011 veronikasr Femina.cz » Magazín » Celebrity Carey Mulligan: Herečkou navzdory Carey Mulligan: Herečkou navzdory (reakcí: 0)
07. 09. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
07. 09. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

29. 03. 2017 Horoskop Štír

Už dlouho se snažíš uskutečnit svůj velký sen a stále se ti nedaří? Pak dnes máš velkou šanci uspět. Měla by k tobě p... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist