Femina.cz » Magazín » Celebrity » Budoucí nizozemská královna Maxima měla pověst skandalistky!

Budoucí nizozemská královna Maxima měla pověst skandalistky!

Budoucí nizozemská královna Maxima měla pověst skandalistky!

Magazín: Celebrity | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 05. 02. 2013

Když poprvé vstoupila coby princezna do královského paláce, její poddaní nad ní ohrnovali nos. Manželka prince Alexandra (45) Máxima Zorreguita (41) měla za sebou ne zrovna příkladnou minulost. Teď ale Holanďané nadšeně skandují: „Mááxima, naše nová královna!

Když si v roce 2002 brala prince Alexandra, její oblíbenost byla na bodě nula. Argentinka s cizokrajným temperamentem, navíc dcera bývalého ministra zemědělství Jorgeho Zorreguity (85), který byl obviněn z toho, že má jako člen vlády na svědomí tzv. Špinavou válku, během níž zmizely nebo zemřely v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století tisíce lidí.

Děvče s hlavou v oblacích, které svá studijní léta strávilo spíše než za škamny v barech různých pověstí. A byla tak rozjařená, že prý nevěděla, kdy přestat... To zrovna není příkladná vizitka budoucí princezny a královny už vůbec ne. Ještěže jsou Nizozemci tolerantním národem. Vzpomeňme, jaké měla problémy Kate Middleton, oproti Máximě slušňačka z nedělní školy, které Alžběta II. dlouho nemohla přijít na jméno...Úplně jednoduché to ale nebylo ani v případě Maximy.

Otec s rukama od krve

Nizozemský parlament požádal odborníka na Latinskou Ameriku, aby prověřil minulost jejího otce. Ten sice nezjistil, že by Zorreguita měl přímo na svědomí tisíce životů, nicméně Máximiini rodiče museli únorový obřad sledovat v teple domova u televizní obrazovky. (O tom, zda smí být nevěstin otec na svatbě, se v nejvyšších vládních kruzích diskutovalo několik měsíců.)

Z hospody na trůn

Oba byli v mládí flamendry. Však se Alexandrovi ne nadarmo přezdívalo Prins Pilsje (tedy Princ pivko). Během svých studií v Leidenu proléval hrdlo hektolitry chmelového moku. Kde jinde se tedy mohli seznámit než v restauraci? Do oka si padli v roce 1999 ve španělské Seville. A Máxima si myslela, že se baví s obyčejným klukem. Když jí poprvé řekl, že je princ, ze srdce se mu vysmála...

Na Holanďany s humorem

Netrvalo dlouho a princezna Maxima si Holanďany úplně podmanila. Krásou, úsměvem a šarmem i svými třemi „Áčky“ které má s Alexandrem, tedy dceruškami: Amalií (8), Alexií (7) a Ariane (6). Zemi tulipánů, větrných mlýnů a grachtů si ale získala především smyslem pro humor. A body tím nahrála i princi, který je považován, diplomaticky řečeno, spíše za suchara. Jeho obliba pár měsíců po svatbě výrazně stoupla. Přízně se nyní těší u 75 % Nizozemců.

Dojemné loučení královny Beatrix

Královna ohlásila svou abdikaci pár dní před svými narozeninami, které slaví 31. ledna. Třiatřicet let svého panování označila jako konec jedné éry. Teď je prý načase, aby se otěží ujal někdo mladší. Princ Alexandr se stane králem a jeho žena královnou 30. dubna 2013, na 200 výročí oranžské monarchie.„Královna abdikuje ve prospěch svého syna. "Sorry, Charlesi, jedná se o holandskou královnu,“ dělá si šoufky britský Daily Mail ze svého národního věčného čekatele na trůn.

Není ale až tak co závidět. Beatrix byla pro svůj národ ikonou. Zda se podaří jejímu synovi, který je prý méně inteligentní než jeho matka, ale rozhodně ne hloupý, alespoň napodobit nedostižný vzor, je ve hvězdách.

Foto zdroj: profimedia.cz, monstersandcritics.com, happy-pixels.com, zimbio.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
07. 02. 2013 manislava královna (reakcí: 0)
06. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 02. 2013 Sabrina Holandska kralovna (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist