Femina.cz » Magazín » Celebrity » Ben Barnes: Princ pro romantické dívky

Ben Barnes: Princ pro romantické dívky

Ben Barnes: Princ pro romantické dívky

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 17. 09. 2012

Kvůli Hollywoodu se vykašlal na britské divadlo. I když mu od té doby nadšené fanynky posílají spodní prádlo, zatím pořád hledá velký film, který by ho viděl jinak než jako romantického hezouna z dávných časů.

Třináct měsíců se hledal ten pravý pro prince Kaspiana do druhého dílu Letopisů Narnie, než castingový ředitel uviděl na divadle pohledného tmavookého tmavovlasého štíhlého herce jménem Ben Barnes. Tehdy šestadvacetiletý Angličan nabídku přijal, i když to znamenalo, že naštve své milované Národní divadlo. Kvůli natáčení hollywoodské pohádky totiž zdrhnul ze závazku odehrát zbytech představení hry History Boys, v níž hrál manipulativní hvězdu třídy Dakina, roli, kterou předtím prosnil Dominic Cooper. „Kdybych to neudělal, celý život bych přemýšlel, co by bylo, kdyby…“ vysvětluje Barnes.

Herec si taky dokázal spočítat, co druhý díl ságy vydělávající miliony dolarů po světě, udělá s jeho kariérou. V ní do té doby jako nejzajímavější filmová položka figurovala malá role v Hvězdném prachu, díky níž mohl tvrdit, že pracoval s Robertem De Nirem, i když ho nikdy nepotkal. Po Narnii se najednou fotil  s obřím plakátem sebe sama, cestoval po světě a dostávat od fanynek různé dárky, včetně spodního prádla s Hello Kitty.

Ne, že by si život celebrity si úplně užíval. „Cestovat tři měsíce a posedávat v hotelu v Taiwanu, přemýšlet o tom, co tam vlastně dělám, to je divné. Taky mě vyvádí z rovnováhy to nestálé focení na červeném koberci. Máte nasazený permanentní nepřirozený úsměv a od blesků foťáků vás bolí oči.“ Ale zase ví, že účast v blockbusteru mu otevřela dveře. „Lidi se se mnou chtějí víc potkávat,“ říká.

Zatím ho castingoví režiséři obsazují hlavně do dalších rolí hezounů z jiných časů. Takže má za sebou novou adaptaci Obrazu Doriana Graye a romantickou komedii mravů Lekce neslušného chování s Jessicou Biel. Oba filmy po boku Colina Firtha, ale oba nepříliš úspěšné. Jako krásný romantik vystupuje i v novince The Words. Aspoň v komedii Je třeba zabít Bona si jako hudební žurnalista zkusil něco jiného. Před dvěma lety se vrátil i na jeviště, jako hlavní hrdina adaptace knihy Ptačí zpěv, herecky náročné romantické hry z doby první světové války.

Divadlo, kam vždycky rád chodil, ho poprvé přivedlo na myšlenku, že by chtěl hrát. „Do patnácti jsem se hodně zajímal o sport, byl jsem ve všem týmech. Ale byl jsem ve svém ročníku dost mladý, a když na mé spolužáky dolehla puberta, zůstal jsem pozadu. Tehdy jsem začal víc hrát a zpívat,“ vypráví Benjamin Thomas Barnes, který se narodil v srpnu 1981 v Londýně. Vyrostl v jeho pěkné jižní čtvrti Wimbledon, jako starší ze dvou synů psychoterapeutky, původem z Jižní Afriky, a psychiatra.

Vzdělával se ve dvou londýnských chlapeckých školách, po maturitě se dva roky snažil prorazit v show byznysu, především hudebním. Když nic nevyšlo, nastoupil na univerzitu v rodném městě a studoval tam drama a angličtinu. Mnohem víc než studování ho ovšem bavilo hrát v školních hrách.

V roce 2004 zkusil naposledy hudební kariéru, jako člen boybandu Hyrise, který se ucházel o britskou nominaci na Eurovision. Tato epizoda trvala krátce, ale novináři ji pořád Benovi předhazují a on se za ni pořád stydí. „Byl to stupidní vedlejšák. Nejhorší věc, co jsem kdy udělal. Nečekal jsem ale, že to někdo uvidí.“ To ovšem nepočítal s youtube, kde je klip pořád k dispozici. Přesvědčte se sami, jestli je to takový propadák:klip.  Na zpěv naštěstí nezanevřel a na youtube najdete i jeho písničky ze soundtracku filmu Je třeba zabít Bona.

foto: fanpop.com, guardian.co.uk

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
05. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 1)
29. 09. 2012 Anet22 + (reakcí: 0)
28. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
27. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
19. 09. 2012 manislava ben (reakcí: 0)
17. 09. 2012 pepina . (reakcí: 1)
17. 09. 2012 Daniela76 Ben Barnes (reakcí: 0)
17. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
17. 09. 2012 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
17. 09. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

17. 01. 2017 Horoskop Váhy

Dnes máš velkou šanci se zamilovat, a to bezhlavě, a láska to bude jako z románu. Bude mít jedinou vadu, nebude mít t... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist