Femina.cz » Magazín » Celebrity » Anne Hathaway: Princezna, co se odvázala

Anne Hathaway: Princezna, co se odvázala

Anne Hathaway: Princezna, co se odvázala

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 30. 03. 2011

Sympatická hezká Newyorčanka s nepřehlédnutelným pěveckým a komickým talentem už vyrostla z Deníků princezny a stala se herečkou, která dokáže překvapit. Nejen tím, že se nestydí ve filmu ukázat prsa.

„Myslela jsem, že budu holka ve sboru a budu mít spoustu studentských půjček,“ představovala si dřív svou budoucnost Anne Hathaway. Než si vydělala první milion a pochopila, že se jí povedlo uspět daleko víc.

Nejdřív díky dvěma Deníkům princezny, rozmilým romantickým komediím, které využívají sen každé nemotorné dospívající holky, co si o sobě myslí, že je moc obyčejná. Za to, že se z příběhu Američanky, která se v patnácti dozví, že je evropskou princeznou, stal takový hit, mohla jistě i Anne a její líbeznost, sympatičnost a komický talent.

I když je dnes 28letá Newyorčanka hvězdou už celou dekádu, sláva jí stále nedělá úplně dobře. „Pořád si nemůžu zvyknout, že za mě lidi vybalují můj kufr. Nechci, aby mi někdo sahal na spodní prádlo! Taky je dost těžké zvyknout si na to, že na vás lidi zírají. Vždycky zčervenám,“ vypočítává herečka negativa, které s sebou nesou milionové výdělky.

Že jí na slávě opravdu tolik nesejde, jí můžeme věřit z toho, jaké si vybírá role. Sice se dál objevuje v romantických komediích, úspěšných jako Ďábel nosí Pradu nebo podprůměrných jako Válka nevěst, kde obvykle hraje holku od vedle. Ale od té doby, co se na plátně začala i svlékat a klít, ji už tak často tu princeznu nikdo nepředhazuje.

Sama říká, že vyhledává komplexní postavy a taky role, které pro ni představují novou výzvu. Jako je třeba otevřená sexualita, když ona sama je prý stydlivá. Proto chtěla hrát Maggie, nemocnou umělkyni, co se nechce vázat, v romanci Láska a jiné závislosti. Tam se taky podruhé herecky potkala se svým kamarádem Jakem Gyllenhaalem, jemuž ukázala prsa už v Zkrocené hoře, zatím nejlepším filmu, v němž se objevila.

Jí osobně ale největší uznání a ovace přinesla role, kde image dobromyslné princezničky radikálně vyměnila za predátorskou feťačku v nezávislém rodinném dramatu Rachel se vdává. Její výkon nominovaný v roce 2009 i na Oscara tehdy pomohl zaměřit pozornost zpátky na její herectví potom, co média víc zajímala její osobní dramata kolem rozchodu s Raffaellem Follierim a jeho uvěznění.

Teď už Anne dva roky chodí s hercem Adamem Shulmanem a vypadá to, že se stejně dokáže otřepat i z dalších věcí, třeba z kritiky oscarového večera, který spoluomoderovala jako nejmladší osoba v dějinách. V Anne je víc, než se může na první pohled zdát. I když o tom mnozí pochybovali, už přesvědčila, že je schopná zahrát i svůj literární idol Jane Austen nebo Bílou královnu z Říše divů, kterou pojala jako „punk-rockovou veganskou pacifistku“. Už se těším, jak nám ukáže, že je opravdu ta pravá pravá na novu Catwoman v novém Batmanovi.

Další fakta o Anne Hathaway:

Narodila se v listopadu 1982 v Brooklynu, muzikálové herečce (aspoň víme, po kom podědila herecký i pěvecký talent) a právníkovi. „Podporovali nás, abychom byli kreativní, ale taky jsme museli umět argumentovat.“ Do rodiny patří ještě mladší bratr.

Rodiče jí vybrali jméno Anne, aby se jmenovala stejně jako manželka Williama Shakespeara. Jejich naděje nezklamala, ráda čte a na univerzitě studovala anglickou literaturu.

Je vegetariánka a podporuje práva homosexuálů, vzhledem k tomu, že její bratr je gay.

O pět let starší italský realitní makléř Raffaello Follieri jí nejdřív imponoval svou charitativní činností. Než po čtyřech letech zjistila, že jeho charita sloužila i k praní špinavých peněz. Krátce poté, co se s ním rozešla, byl Follieri zatčen za finanční podvody a odsouzen k čtyřem a půl letům ve vězení.

Její nejlepší filmy:

Zkrocená hora
Zakletá Ella
Vášeň a cit
Ďábel nosí Pradu
Alenka v říši divů

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
15. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 09. 2011 helenadon herečka (reakcí: 0)
23. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 07. 2011 Jana463 Anne (reakcí: 0)
20. 06. 2011 Romana30 :) !! (reakcí: 1)
10. 05. 2011 AlexandraAlexis ++++ (reakcí: 0)
04. 04. 2011 Mistery Anne (reakcí: 0)
31. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 03. 2011 kocicanda krásná (reakcí: 1)
30. 03. 2011 aduja Princezna,co se odvázala (reakcí: 0)
30. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
30. 03. 2011 weronika9 Skvělá! (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist