Femina.cz » Magazín » Celebrity » Američtí Black Eyed Peas vystoupí poprvé v Praze

Američtí Black Eyed Peas vystoupí poprvé v Praze

Američtí Black Eyed Peas vystoupí poprvé v Praze

Magazín: Celebrity | autor: redakce | vydáno 01. 02. 2010

Americká hip-hopová skupina Black Eyed Peas vyjela krátce po vydání svého nejnovějšího alba na světové turné – The E.N.D. World Tour. V rámci tohoto turné zavítá poprvé i do České republiky.

 

Těšit se můžete na neděli 16. května 2010 kdy Black Eyed Peas vystoupí od 20:00 hodin v pražské O2 areně. Vstupenky na koncert jsou v prodeji již od 22. ledna.

Název světové tour Black Eyed Peas je odvozen od jejich aktuálního alba The E.N.D., což překvapivě neznamená konec, ale The Energy Never Dies a dá se přeložit jako: energie se nikdy nevyčerpá. Turné odstartovalo v září v Japonsku, v říjnu následovala Austrálie a Nový Zéland, v únoru až dubnu přijde na řadu Severní Amerika a v květnu se svých oblíbenců dočkají i obyvatelé starého kontinentu.

Black Eyed Peas si s sebou do Prahy přivezou i obří podium s molem předsunutým až doprostřed arény, které na jednu stranu umožní bezprostřední kontakt kapely s publikem, na druhou stranu však sníží kapacitu plochy na stání na pouze 3500 diváků. Obří rozměry podia sníží kapacitu i v ostatních podlažích O2 areny.

Kapela Black Eyed Peas vznikla v roce 1995 a od roku 2003 (příchod zpěvačky Fergie) hraje v následující sestavě: multiinstrumentalista will.i.am, zpěvák apl.de.ap, rapper Taboo a zpěvačka Fergie. Album The E.N.D. je v pořadí již jejich páté. Mezi nejznámější skladby této formace patří hity jako Shut Up, Lets Get It Started, Don’t Lie, Don't Phunk With My Heart, My Humps, Pump It, Where Is The Love? nebo letní megahit I gotta Feeling či singl Meet Me Hafway, který se v současnosti drží na špici světových hitparád.

Black Eyed Paes mají na svém kontě i pěknou řádku ocenění včetně třech Cen Grammy. Hned šest želízek v ohni v podobě nominací mají BEP i na Grammy za rok 2009, které se budou v Los Angeles rozdávat 31. ledna 2010.

Frontman kapely will.i.am, byl jednou z ústředních postav prezidentské kampaně Baracka Obamy – je autorem hudební koláže „Yes We Can“ a písní oslavujících Obamovo vítězství „America's Song“ a „It's A New Day“.

Zpěvačka Fergie je rovněž známá jako filmová a televizní herečka. Vedle řady dětských rolí si zahrála i v muzikálu Nine (Devět), který měl americkou premiéru 25. prosince 2009. Jedná se o filmové zpracování slavného muzikálu z Broadwaye. Fergie v něm hraje Saraghinu, jednu z osudových žen hlavního hrdiny, slavného filmového režiséra, který prochází krizí středního věku. Film je nominován v pěti kategoriích na Zlatý globus. V roce 2006 vydala Fergie své první a do současnosti zatím i jediné album Dutchess.

Pořadatelem pražského koncertu Black Eyed Peas je ve spolupráci s agenturou AEG Live vlastník a provozovatel O2 areny společnost BESTSPORT.

Vstupenky v cenách od 1090, – Kč můžete zakoupit na terminálech SAZKA nebo rezervovat na www.sazkaticket.cz.

 

Zdroj: Abradio.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
09. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
08. 05. 2011 Viky17 Black Eyed Paes (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 03. 2017 Horoskop Váhy

Pokud jsi měla spory se sousedy, dnes se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší vše k oboustranné spokojenosti. Na z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist