Femina.cz » Magazín » Celebrity » Amanda Seyfried: Populární a sebekritická

Amanda Seyfried: Populární a sebekritická

Amanda Seyfried: Populární a sebekritická

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 03. 11. 2011

Hvězda hitu Mamma Mia je krásná, sexy, úspěšná a talentovaná. A otevřená. Novinářům se nezdráhá vyprávět i o svých úzkostech nebo zlomeném srdci.

Patří mezi atraktivní herečky, které se na plátně nestydí. Přitom pochází z malého města, kde se třeba sex považoval za něco špatného. I tak ale dokázala přimět své rodiče, lékárníka a ergoterapuetku, aby ji už v jedenácti letech nechali stát se modelkou. „Zdálo se mi to tak oslnivé, ty šaty a make-up…“ vzpomíná dívka, která prohlásila své dětství za nudné.

Seyfriedovi své mladší dceři ani nebránili, když se o pár let později rozhodla, že se stane herečkou a přestěhovala do New Yorku. Už v patnácti hrála v soap opeře As the World Turns, ale podle svých slov byla tak špatná, že její postavu radši ze seriálu odepsali. V jiné soap opeře All My Children se jí naštěstí dařilo lépe.

Když její účinkování i v tomhle seriálu skončilo, myslela si, že to je konec její kariéry. Ale první den, kdy šla na vysokou, se dozvěděla, že dostala svou první roli ve filmu, jednu z Protivných sprostých holek, tu nejblbější a nejhezčí, jejíž prsa předpovídají počasí. Do školy už se nevrátila.

Zmíněná chytrá teenagerovská komedie se stala hitem a ještě větší hit byla muzikálová Mamma Mia, kde Amanda v roli dcery Meryl Streep zúročila všechen svůj hlasový a pěvecký trénink s broadwayským učitelem. V té době měla mladá herečka na kontě i seriály Big Love a Veronica Mars. Od té doby točí jeden film za druhým, stále se rozšiřující filmografii momentálně zakončuje scifi thriller Vyměřený čas, kde ji unese Justin Timberlake.

Ale přesto, že je krásná a úspěšná, Amanda Seyfried o sobě pořád pochybuje. Zatímco její publicisté jí radí, aby v rozhovorech nevystupovala tak sebekriticky, ona vykládá, jak by se její divný vzhled hodil do filmů Tima Burtona nebo jak má záchvaty paniky a úzkosti a bere na to prášky. „Amanda je velmi sebekritická. Po každém záběru vypadala, že je frustrovaná, že to úplně netrefila. Ale to mi přijde docela rozkošné, protože to znamená, že pořád cítí, že dokáže víc,“ popisuje kanadský režisér Atrom Egoyan, který s ní pracoval na erotickém thrilleru Chloe.

Taky to znamená, že tahle herečka se nechce spokojit jen s dočasnou popularitou. „Chci se etablovat. Nechci mít jenom okamžik,“ říká.

Další informace o Amandě Seyfried:

Mezi její bývalé přítele patří herci Emile Hirsch, Alexander Skarsgard nebo Ryan Phillippe, teď chodí s newyorským realitním makléřem. Její největší láskou byl zatím britský herec Dominic Cooper, do nějž se zamilovala při natáčení Mamma Mia. Oba v té době chodili s někým jiným, nedokázali ale zůstat od sebe. Následoval tříletý vztah, který ztroskotal hlavně na tom, že každý zůstal bydlet na jiném kontinentu.

Narodila se v prosinci roku 1985. Má starší sestru, dnes muzikantku

Její láska k pletení jí u kamarádů vynesla přezdívku Nana, tedy Babi.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
25. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
21. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
01. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
11. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
07. 11. 2011 manislava amanda (reakcí: 0)
07. 11. 2011 kralicek hérečka (reakcí: 0)
07. 11. 2011 kralicek hérečka (reakcí: 1)
06. 11. 2011 Lydia001 Amanda (reakcí: 1)
04. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
03. 11. 2011 ladouch . (reakcí: 0)
03. 11. 2011 Daniela76 Amanda Seyfried (reakcí: 0)
03. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Pracovní porada se zvrhne v pořádnou hádku, ve které se budete všichni navzájem obviňovat. I když někdo ukáže prstem ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist