Femina.cz » Magazín » Bydlení » Zrcadlo jako dekorace interiéru

Zrcadlo jako dekorace interiéru

Zrcadlo jako dekorace interiéru

Magazín: Bydlení | autor: Sabrina Harisová | vydáno 23. 10. 2010

V daleké minulosti bylo zrcadlo vnímáno, jako velmi drahý a luxusní dar gentlemana své vyvolené. Většinou bylo malých rozměrů, aby se vešlo do truhly s ostatními dámskými toaletními předměty. Až když to postupný technický rozvoj dovolil, stalo se součástí interiéru šlechtických paláců.

V současnosti chápeme zrcadla spíše jako prostředek pro rychlou kontrolu a úpravu našeho zevnějšku. Málokdo však o nich uvažuje, jako o skvělém doplňku interiéru, nebo jako o praktickém pomocníkovi při optickém zvětšování prostoru.

Přitom právě atypické tvary zrcadel, či koláže z jeho různých kousků, dokáží  interiéru vtisknout osobitost a lesk velkého světa. Lze je použít jako dekorativní povrchový materiál na různé druhy nábytku, vytvořit z nich obrazce na zeď, na stropě v nízkém bytě vykouzlí nekonečný prostor… Jejich využití je nesmírně variabilní a je jen na vás, které místo jim určíte.

Zrcadlo opticky zvětší byt

Instalací v malých pokojích a bytech přináší relativně levnou variantu, vytvářející iluzi většího prostoru. Umístěním zrcadla na stěnu protilehlou  oknu, opticky zvětšíte prostor a získáte maximum z denního světla. Zrcadlové dlaždice použité v malé kuchyni na zdi za sporákem vám udělají stejnou službu. Konečně se zbavíte stísněného pocitu, jen vám trochu přibyde práce s jejich leštěním.

Zrcadlo v chodbě

Zrcadlo v chodbě, kde se obouváme, než vyjdeme z domu, má mnoho lidí. Většinou je ale velmi složité se v něm zhlédnout, protože přes množství kabátů zavěšených na věšáku, je z něho vidět jen cíp. Zrcadlo však nemusí plnit pouze funkční roli, obrazy ze zrcadel odrážející zář stropního osvětlení prozáří místnost  a navodí příjemnou atmosféru, kde se vaši hosté budou cítit dobře.

Mnoho kultur – mnoho názorů

Některé kultury zrcadla v pokojích odmítají, protože se obávájí, že jsou v nich ukryty zlé duše, nebo druhé já (samozřejmě to horší) toho, kde se do něho dívá. Jiné odmítají jejich atypické tvary, protože deformují úsudek a člověk má pokřivené vnímání. Lidé, kteří pracují s energiemi nabádají, ty, kteří mají zrcadla v ložnici, aby si je na noc zakrývali. Zlepší se jejich kvalita spánku. Odborníci na magii zase věří, že když se v tmavé místnosti posadíme před zrcadlo a za nás postavíme svíčku,  místo svého odrazu uvidíme naší budoucnost.

A co tvrdí  Feng-šuej?

Zrcadlo umístěné vedle jídelního stolu prý přináší bohatství a úspěch. Znásobuje totiž množství potravin na stole. Nikdy byste neměli mít zrcadlo na konci chodby, vytváříte totiž prostor, kde se energie zastavuje a neproudí. Zrcadla symbolizují ve Feng-šuejvodu, proto s nimi v koupelně nešetřete, přinesou vám totiž pozitivní energii.

Ať už věříte na magickou moc zrcadel, nebo ne, věřte, že mít je v interiéru se vám opravdu vyplatí.

Připraveno ve spolupráci s living.cz vše o bydlení.

 

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
24. 04. 2014 kauly08@seznam.cz samolepící zrcadla (reakcí: 0)
18. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
27. 09. 2011 mistrix zrcadla (reakcí: 1)
08. 09. 2011 helenadon trcadlo (reakcí: 0)
10. 07. 2011 zelinka1 + (reakcí: 0)
03. 07. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
03. 07. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
02. 07. 2011 jijina zrcadla (reakcí: 0)
02. 07. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
02. 07. 2011 Lafik Zrcadla (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Viky17 Zrcadlo (reakcí: 0)
29. 04. 2011 stepanecka Všechny.... (reakcí: 0)
21. 03. 2011 manislava zrcadla (reakcí: 0)
14. 03. 2011 DanaKou zrcadla (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Reesie Zrcadla (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

26. 02. 2017 Horoskop Lev

Pokud chceš stihnout všechno, co sis na dnešní den naplánovala, rozhodně se nikde nezdržuj a pusť se do práce už od s... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist