Femina.cz » Magazín » Bydlení » Zrcadlení: Nauč se čarovat se zrcadly. V interiéru umí divy!

Zrcadlení: Nauč se čarovat se zrcadly. V interiéru umí divy!

Zrcadlení: Nauč se čarovat se zrcadly. V interiéru umí divy!

Magazín: Bydlení | autor: Pavla Jelínková | vydáno 16. 06. 2016

Zrcátka a zrcadla? Nezbytnost každé ženy. Bez nich bys ses ráno neupravila, nenalíčila ani neoblékla tak, abys věděla, jak celý outfit ladí a jak ti sedí. Bez zrcadel by to prostě nešlo. Ale věděla jsi, že se zrcadly můžeš také doma skvěle kouzlit? A že díky nim můžeš vytvořit nevídaný interiér? A to pouhým zrcadlením... Naučíme tě to.

Malý prostor v předsíni, efekt bludiště i pomocník v tmavých koutech? To vše má jedno společné - zrcadlo. Zrcadlo ti poslouží nejen jako nutný doplněk tvé krásy, ale také coby super pomocník k příjemnému bydlení. Proč? Protože...

... opticky zvětší místnost

Hala nebo předsíň bez zrcadla? Ani náhodou! To je jako by interiér nebyl úplný a celý. Tam zcela jistě zrcadlo patří. Přece jen je vždy zapotřebí poslední mrknutí do něj, než se vydáš ven. Pokud ale máš předsíňku jako dlaň, zrcadla ti pomohou ji opticky zvětšit, a to přímo nebývale! Ke zvětšení ti postačí jedno velké zrcadlo, ideálně miminálně o výšce tvé postavy, ale může být i větší samozřejmě. Pokud máš volnou zeď, přidej ještě druhé zrcadlo, efekt bude dvojnásobný. A neplatí to jen pro malé předsíně, můžeš to zkusit kdekoliv. 

... z úzkého prostoru udělá široký

Vyzkoušej efekt zrcadlového bludiště. Tenhle trik možná znáš z navštívených atrakcí, nebo z dětství a dětských zábavních parků, kde je k mání i procházka bludištěm. Trik funguje na bázi zrcadel umístěných proti sobě. Doma si takto můžeš pověsit dvě zrcadla na protějších zdech proti sobě a "voilá!" nekonečno je na světě! Uzounký a malý prostor je najednou nekonečně veliký. 

... i s jedním dokážeš divy

Ano, věř nevěř, i jedno zrcadlo udělá velkou parádu a dost dobře nafoukne metry interiéru. Jakákoliv místnost nabude na velikosti, když v ní šikovně a rafinovaně umístíš veliké zrcadlo. Nejvděčnějším místem je stěna naproti dveřím do místnosti. V ložnici si můžeš se zrcadly pohrát i na vestavěných skříních. Kromě toho, že dodají místnosti více světla, také ji opticky zvětší. 

... prosvětlí každý kout

Když si dáš tu práci a šalamounsky umístíš zrcadlo do nějakého tmavého koutu, tak odrazem v něm bude prostor nejen prosvětlenější, ale i větší. Výborný nápad je do kouta umístit dvou nebo třídílný paraván a jeho plochy polepit zrcadlovou folií, anebo rovnou si pořídit několik shodně vysokých zrcadel a ty v koutě umně nastavit. Žádný kout už pak nebude tmavý a ty budeš mít v místnosti i velmi zajímavý detail, který tě bude bavit. 

Místo zrcadel zkus folie

Zrcadlové folie si oblíbíš už jen proto, že jsou v podstatě nezničitelné a můžeš je tak umístit na místa, kde hrozí rozbití zrcadla třeba průvanem, dveřmi nebo neopatrným zacházením. Kromě toho, že si ušetříš obávaných sedm let smůly, tak také uštříš nemalé finance. Folie jsou k dostání v praktických čtvercích, s nimiž se dá báječně kouzlit. Užiješ si legraci, vyřádíš se a přitom si zútulníš a ještě opticky zvětšíš své bydlení. To je dost důvodů, proč to vyzkoušet, co říkáš?   

Kouzlo zrcadlení

  • Když zrcadlo nasměřuješ tak aby se v něm odrážel volný, světlý a otevřený prostor interiéru, bude efekt nejlepší a jeho umístění ideální.
  • Jakékoli zrcadlo parádně prozáří prostor jako apartní dekorace, a když jej zavěsíš do výšky svých očí tak v něm pak vidíš odrazy dalších ploch v pokoji. Takto nastavené zrcadlo značně "nafoukne" interiér.
  • Romantika s velkým R může být, když v pokoji před zavěšeným zrcadlem postavíš zapálenou svíčku v takové výšce, aby se v něm plamen odrážel. Není nic romantičtějšího! Komorní tlumené světlo plamene se znásobí, bude se krásně odrážet v zrcadle a navodí něžnou, intimní atmosféru.

Vystyluj si zrcadla podle svého

Ano, i zrcadla podléhají módě a módním trendům. Můžeš si pořídit zrcadlo v moderním rámu, s geometrickými tvary, s rámem z dob dávno minulých, zdobit ho mohou různé kytičky, zvířátka, nebo jen obrazce. Fantazii se meze nekladou. Jediné, nač si musíš dát pozor, aby zrcadlo ladilo k ostatnímu zařízení v interiéru. Inspiraci najdeš třeba v naší fotogalerii

A jak to máš se zrcadly ty? Kouzlíš s nimi v interiéru nějak? Nebo je k životu skoro nepotřebuješ? Povídej...

Foto zdroj: shutterstock.com, facebook.com, Flickr.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
07. 09. 2016 Mirda Proč ne (reakcí: 0)
16. 06. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist