Femina.cz » Magazín » Bydlení » Užitečné tipy na generální úklid

Užitečné tipy na generální úklid

Užitečné tipy na generální úklid

Magazín: Bydlení | Komerční prezentace | vydáno 16. 06. 2016

Kdo by se nechtěl po celodenní práci vrátit domů a mít příjemně čistou domácnost? Nemuset řešit hromadu špinavého nádobí, rozházené boty v předsíni a prádlo všude po bytě? Odpověď je jasná. Úplně každá z nás. Máme pro tebe několik užitečných tipů, jak si s pořádkem jednoduše a rychle poradit.

Neboj se pozvat si firmu

Pokud máš náročné zaměstnání, bude zřejmě nejjednodušším způsobem objednání profesionální úklidové služby. Ta během krátké doby zbaví dům nejen standardních nečistot, ale i těch, které bys považovala za neodstranitelné. Poradí si se spárami v koupelně, vodním kamenem nebo mastnou špínou v kuchyni. 

Než se pro nějakou úklidovou firmu rozhodneš, určitě si nejprve zkus vyžádat její reference, poptej se kamarádek a zajímej se, zdali je firma pojištěná pro případ způsobení škody. Zjisti se také, co všechno generální úklid zahrnuje a jestli jsou v ceně i čisticí prostředky a doprava.

S pomocníky to jde líp

Pokud dáváš přednost osobnímu úklidu, doporučujeme si práci maximálně usnadnit. Ideální je vybavit domácnost spotřebiči a rozmanitými pomocníky. Už běžnou klasikou je pračka se sušičkou, myčka na nádobí, ale také výkonný vysavač, podlahový mop nebo mikroutěrka. 

Při zahájení generálního úklidu je nejvhodnější začít místnostmi, které se používají nejméně a skončit koupelnou a toaletou. 

Generální úklid je vhodný pro vyhození dlouhodobě nepotřebných věcí, získáš tak mnoho prostoru pro jiné potřebné věci a v šatníku se ti uvolní místo na nové kousky, a to se vyplatí, co říkáš?

Pozor na alergie!

"Všudypřítomným alergiím se v současném světě prostě nevyhneme. Minimálně v našich domovech můžete mít z tohoto pohledu příznivé prostředí. A ať se to nezdá, tak je důležité, jakým způsobem doma uklízíte. Doporučoval bych používat vodní vysavače Vivenso, které vysávají podlahy přes vodní filtr a zároveň perou vzduch, takže alergici na prach se budou cítit hned lépe," říká známý pediatr a onkolog MUDr. Pavel Boček.

Ať už budeš využívat služeb odborníků nebo vlastní síly, velmi si pomůžeš zvolením vhodného vybavení bytu. Pro úklid je vhodný dobře přístupný nábytek na nožičkách, v případě sociálního zařízení závěsné toalety. Obecně se potom nedoporučuje užívat v domě příliš textilií, speciálně koberce s vysokým vlasem, těžké závěsy nebo dekorativní dečky, které jsou skladištěm prachu a útočištěm pro roztoče. Vhodnější jsou proto parkety, plovoucí podlahy nebo linolea, namísto závěsů potom žaluzie.

Komerční prezentace

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
16. 06. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

09. 12. 2016 Horoskop Rak

Slevy tě budou dnes lákat jako můru světlo. Nech se klidně zlákat, bude se ti totiž dařit. Narazíš na samé opravdu vý... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist