Femina.cz » Magazín » Bydlení » Užitečné tipy na generální úklid

Užitečné tipy na generální úklid

Užitečné tipy na generální úklid

Magazín: Bydlení | Komerční prezentace | vydáno 16. 06. 2016

Kdo by se nechtěl po celodenní práci vrátit domů a mít příjemně čistou domácnost? Nemuset řešit hromadu špinavého nádobí, rozházené boty v předsíni a prádlo všude po bytě? Odpověď je jasná. Úplně každá z nás. Máme pro tebe několik užitečných tipů, jak si s pořádkem jednoduše a rychle poradit.

Neboj se pozvat si firmu

Pokud máš náročné zaměstnání, bude zřejmě nejjednodušším způsobem objednání profesionální úklidové služby. Ta během krátké doby zbaví dům nejen standardních nečistot, ale i těch, které bys považovala za neodstranitelné. Poradí si se spárami v koupelně, vodním kamenem nebo mastnou špínou v kuchyni. 

Než se pro nějakou úklidovou firmu rozhodneš, určitě si nejprve zkus vyžádat její reference, poptej se kamarádek a zajímej se, zdali je firma pojištěná pro případ způsobení škody. Zjisti se také, co všechno generální úklid zahrnuje a jestli jsou v ceně i čisticí prostředky a doprava.

S pomocníky to jde líp

Pokud dáváš přednost osobnímu úklidu, doporučujeme si práci maximálně usnadnit. Ideální je vybavit domácnost spotřebiči a rozmanitými pomocníky. Už běžnou klasikou je pračka se sušičkou, myčka na nádobí, ale také výkonný vysavač, podlahový mop nebo mikroutěrka. 

Při zahájení generálního úklidu je nejvhodnější začít místnostmi, které se používají nejméně a skončit koupelnou a toaletou. 

Generální úklid je vhodný pro vyhození dlouhodobě nepotřebných věcí, získáš tak mnoho prostoru pro jiné potřebné věci a v šatníku se ti uvolní místo na nové kousky, a to se vyplatí, co říkáš?

Pozor na alergie!

"Všudypřítomným alergiím se v současném světě prostě nevyhneme. Minimálně v našich domovech můžete mít z tohoto pohledu příznivé prostředí. A ať se to nezdá, tak je důležité, jakým způsobem doma uklízíte. Doporučoval bych používat vodní vysavače Vivenso, které vysávají podlahy přes vodní filtr a zároveň perou vzduch, takže alergici na prach se budou cítit hned lépe," říká známý pediatr a onkolog MUDr. Pavel Boček.

Ať už budeš využívat služeb odborníků nebo vlastní síly, velmi si pomůžeš zvolením vhodného vybavení bytu. Pro úklid je vhodný dobře přístupný nábytek na nožičkách, v případě sociálního zařízení závěsné toalety. Obecně se potom nedoporučuje užívat v domě příliš textilií, speciálně koberce s vysokým vlasem, těžké závěsy nebo dekorativní dečky, které jsou skladištěm prachu a útočištěm pro roztoče. Vhodnější jsou proto parkety, plovoucí podlahy nebo linolea, namísto závěsů potom žaluzie.

Komerční prezentace

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
16. 06. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist