Femina.cz » Magazín » Bydlení » Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Magazín: Bydlení | autor: Petra Frajová | vydáno 17. 02. 2014

Při pohledu na ně se snad ani nechce věřit tomu, že nejsou dílem přírody. A přesto, všechny do jedné jsou vyrobené lidskou rukou. Ptáte se, proč si zdobit interiér umělými květinami namísto živých? Tak v první řadě jsou překrásné a opravdu jako živé. Jsou prakticky bezúdržbové, nemusíte myslet na jejich zalévání a hnojení a tím pádem vám vydrží i nesrovnatelně déle. Proč se tedy každý den nekochat krásou květin bez starostí?

Měly byste ale vědět, že ani při výběru umělých květin se nevyplatí šetřit. Pokud nechcete koukat na nehezké stonky z plastu a nepřirozené kýčovité květy, určitě při koupi na nějakou tu korunu navíc nehleďte. V ceně rozdíl nepatrný, leč ve vzhledu rostliny obrovský.

Jako čerstvě řezané…

Díky kvalitnímu zpracování, kdy se květy i listy vyrábí z látky, či hedvábí, vypadají například kytice růží jako byste je právě nařezala na zahrádce. Domů si můžete přinést kytici již hotovou, nebo květiny zakoupit jednotlivě a sama si z nich kytici svázat a naaranžovat dle vlastního vkusu. S trochou fantazie a šikovnosti se vám podaří vykouzlit variance hodné obdivu a pro jakoukoliv příležitost. A když vás aranžmá omrzí, jednoduše si vytvoříte nové. No, není to skvělé?

Oblibu si získávají rostliny hrnkové…

Ať malé, nebo velké, květiny v různých nádobách a květináčích, jsou v našich domácnostech stálicí. Interiéru vdechnou život a prostě celkově domov rozsvítí. A je-li možnost začlenit i tyto rostliny v látkové podobě, byla by škoda toho nevyužít. Určitě vás napadne nejedno místo v bytě, či v domě, kde se živým rostlinám zkrátka nedaří. Kdežto umělé vůbec nevadí tmavý kout a bude vám v něm dělat radost několik let. Jste milovnicí zelených tráv, bonsaí nebo keřů? Dnes už žádný problém. Nabídka je tak široká, že si vybere opravdu každý.

Máte smůlu v lásce? Zábavný testík i tipy, jak vše změnit

Máte smůlu v lásce? Zábavný testík i tipy, jak vše změnit

Určite to znáte. Když už ne z vlastní zkušenosti (naštěstí!), tak ze zkušeností kamarádky. Ta ho...

Snadná péče…

Co se týká péče o umělé rostliny, vyžadují stejné zacházení jako ty živé. Když je potřeba, zbavíte je prachu vlhkým hadříkem, nebo je osprchujete. Jak se o kterou rostlinu starat, by vám měl sdělit prodejce.

Když jsou živé květiny tabu…

A ještě jedna podstatná věc hovoří ve prospěch umělých rostlin. I alergik si totiž může bez obav o své zdraví ozdobit a oživit domácnost květinami. A to je přece velké plus!

Prohlédněte si některé umělé krásky vlevo v naší fotogalerii a uvidíte sami, že s přehledem mají na to, být skvělou ozdobou vašeho domova.

Foto: alibaba.com, homeanddecor.org, aliexpress.com, ebay.com.au, dhgate.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2014 dasena květiny (reakcí: 0)
18. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
18. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)
17. 02. 2014 pepina . (reakcí: 0)
17. 02. 2014 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
17. 02. 2014 gambis ... (reakcí: 0)
17. 02. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

25. 10. 2016 Horoskop Panna

Začala jsi nový vztah a máš pocit, že to není to pravé ořechové? Dej si ještě chvíli čas, než uděláš zásadní rozhodnu... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist