Femina.cz » Magazín » Bydlení » Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Umělé květiny? Zapomeňte na plastový kýč! Dnes předčí i ty živé!

Magazín: Bydlení | autor: Petra Frajová | vydáno 17. 02. 2014

Při pohledu na ně se snad ani nechce věřit tomu, že nejsou dílem přírody. A přesto, všechny do jedné jsou vyrobené lidskou rukou. Ptáte se, proč si zdobit interiér umělými květinami namísto živých? Tak v první řadě jsou překrásné a opravdu jako živé. Jsou prakticky bezúdržbové, nemusíte myslet na jejich zalévání a hnojení a tím pádem vám vydrží i nesrovnatelně déle. Proč se tedy každý den nekochat krásou květin bez starostí?

Měly byste ale vědět, že ani při výběru umělých květin se nevyplatí šetřit. Pokud nechcete koukat na nehezké stonky z plastu a nepřirozené kýčovité květy, určitě při koupi na nějakou tu korunu navíc nehleďte. V ceně rozdíl nepatrný, leč ve vzhledu rostliny obrovský.

Jako čerstvě řezané…

Díky kvalitnímu zpracování, kdy se květy i listy vyrábí z látky, či hedvábí, vypadají například kytice růží jako byste je právě nařezala na zahrádce. Domů si můžete přinést kytici již hotovou, nebo květiny zakoupit jednotlivě a sama si z nich kytici svázat a naaranžovat dle vlastního vkusu. S trochou fantazie a šikovnosti se vám podaří vykouzlit variance hodné obdivu a pro jakoukoliv příležitost. A když vás aranžmá omrzí, jednoduše si vytvoříte nové. No, není to skvělé?

Oblibu si získávají rostliny hrnkové…

Ať malé, nebo velké, květiny v různých nádobách a květináčích, jsou v našich domácnostech stálicí. Interiéru vdechnou život a prostě celkově domov rozsvítí. A je-li možnost začlenit i tyto rostliny v látkové podobě, byla by škoda toho nevyužít. Určitě vás napadne nejedno místo v bytě, či v domě, kde se živým rostlinám zkrátka nedaří. Kdežto umělé vůbec nevadí tmavý kout a bude vám v něm dělat radost několik let. Jste milovnicí zelených tráv, bonsaí nebo keřů? Dnes už žádný problém. Nabídka je tak široká, že si vybere opravdu každý.

Máte smůlu v lásce? Zábavný testík i tipy, jak vše změnit

Máte smůlu v lásce? Zábavný testík i tipy, jak vše změnit

Určite to znáte. Když už ne z vlastní zkušenosti (naštěstí!), tak ze zkušeností kamarádky. Ta ho...

Snadná péče…

Co se týká péče o umělé rostliny, vyžadují stejné zacházení jako ty živé. Když je potřeba, zbavíte je prachu vlhkým hadříkem, nebo je osprchujete. Jak se o kterou rostlinu starat, by vám měl sdělit prodejce.

Když jsou živé květiny tabu…

A ještě jedna podstatná věc hovoří ve prospěch umělých rostlin. I alergik si totiž může bez obav o své zdraví ozdobit a oživit domácnost květinami. A to je přece velké plus!

Prohlédněte si některé umělé krásky vlevo v naší fotogalerii a uvidíte sami, že s přehledem mají na to, být skvělou ozdobou vašeho domova.

Foto: alibaba.com, homeanddecor.org, aliexpress.com, ebay.com.au, dhgate.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2014 dasena květiny (reakcí: 0)
18. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
18. 02. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)
17. 02. 2014 pepina . (reakcí: 0)
17. 02. 2014 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
17. 02. 2014 gambis ... (reakcí: 0)
17. 02. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist