Femina.cz » Magazín » Bydlení » Úklid podle feng-šuej: Zajistí vám harmonický vztah?

Úklid podle feng-šuej: Zajistí vám harmonický vztah?

Úklid podle feng-šuej: Zajistí vám harmonický vztah?

Magazín: Bydlení | autor: Helena Stejskalová | vydáno 04. 11. 2014

Soulad ve vaší ložnici a její správné uspořádání vám přinese nového partnera nebo vám pomůže dát do pořádku vztah, který v současnosti nefunguje. Nevěříte? Staré čínské učení feng-šuej je jiného názoru. Říká, že uspořádání prostoru, který vás obklopuje, pomáhá ovlivňovat i váš život a tím pádem i vaše partnerské vztahy.

Souhra náhod nebo vliv energie

„Měla jsem pocit, že bych ve svém bytě měla něco změnit. Trochu jsem si nevěděla rady, tak jsem se obrátila na specialistku na feng-šuej,“ vypráví pětatřicetiletá Petra. „Bylo to příjemné setkání. Dostala jsem spoustu rad, ale přitom jsme vycházely z mých pocitů, z toho co bych chtěla ve svém životě změnit a ovlivnit. V žádném případě se mi nesnažila nic vnucovat,“ dodává. Zmínila se také, že od rozvodu už uplynuly tři roky a že už se cítí na to navázat nový vztah. Specialistka ji ujistila, že učení feng-šuej založené na správném usměrnění toku energie, může pomoci i v této oblasti. „Pravdou je, že asi čtyři měsíce po úpravách, které jsem provedla v bytě, přišel do naší firmy nový kolega. Od první chvíle jsme si dobře rozuměli a asi po třech měsících se stali i partnery. Nyní jsme spolu rok. Nevím, jestli za to může feng-šuej, nebo je to prostě shoda náhod, ale já jsem spokojená s uspořádáním v bytě i v partnerských vztazích,“ poznamenává.  

Ukliďte si vně i uvnitř

Jak pohlíží feng-šuej na partnerské vztahy? Co byste si měli ve svém životě uklidit, srovnat, uspořádat, aby se vám podařilo navázat nový vztah nebo zlepšit ten stávající? Především si musíte změnu skutečně přát, vnitřně po ní toužit a být s ní srozuměná. Jinak to fungovat nebude. V okamžiku, kdy je vaše přání podmíněnou nějakým ale, zapomeňte na něj. Neuskutečnění se. Prostě na něj ještě nejste připravená. Může se ale stát, že za nějakou dobu už připravená budete. A jak postupovat? Především byste měli ze svého života odstranit všechny pozůstatky vašeho expartnera. Tedy jeho fotografie, oblíbené věci atd. Znamená to, že už jste smířeni s koncem vztahu, očekáváte někoho nového. Ukliďte si. Můžete si sednout doprostřed místnosti a popřemýšlet o tom, co byste chtěli změnit, aby vám prostor vyhovoval a ladil s vašimi pocity. Vnější úklid úzce souvisí s vnitřním úklidem. 

Vy ještě nemáte kabát? Víme, kde seženete ty nejkrásnější.

Vy ještě nemáte kabát? Víme, kde seženete ty nejkrásnější.

Sháníte kabátek, ale stále jste nenatrefila na ten pravý? Máme pro vás skvělou zprávu. Objevili j...

Zaměřte se na dvojice 

Pořiďte si také něco nového, nejlépe v párech. Nemělo by ovšem jít o totožné věci. Měly by se sobě podobat, ale nebýt úplně stejné. Párovými věcmi tak vlastně připravujete půdu pro příchod své nové lásky. Třeba vyházejte z kredence různé jednotlivé hrníčky, od kterých máte jenom jeden kus a místo nich si pořiďte nový pár hrníčků, třeba jeden s červenými, druhý s modrými puntíky. Stejně tak můžete pořídit dvě svíčky, třeba růžovou a modrou či dvě stejné vázičky odlišné barvy. Dejte pozor na nejvzdálenější pravý roh ložnice ode dveří. Tam je centrum partnerských vztahů, proto by zde mělo být uklizeno, a když sem dáte nějakou zmiňovanou dvojici, vůbec nic se nestane. 

Urovnejte a oživte ložnici

Chcete-li oživit stávající vztah, věnujte pozornost především ložnici. Neměl by zde být žádný nepořádek, staré rozházené věci. Ukliďte si, vyházejte vše nepotřebné. Laďte ložnici do růžové nebo červené. Pořiďte si v barvě doplňky, třeba polštářky nebo svíčky. Nedávejte do ložnice zrcadlo. Nepoužívejte ale agresivní křiklavě červenou, ani jiné křiklavé odstíny barev. Zapomeňte na tmavé syté odstíny. Pouštějte do ložnice dostatek světla, pravidelně ji větrejte. Nepouštějte si do ní žádné rušivé vlivy jako televizor, elektroniku. Neměly by zde být ani žádné fotografie jiných osob nebo rušivé obrazy a předměty. Pokud fotografie, tak jedině vaše a partnerovy. Naše babičky dobře věděly, proč si nad postel věší svoji svatební fotografii. To vše by vám mělo pomoci harmonizovat prostor. 

Máte i vy nějaké zkušenosti s působením feng-šuej?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)
05. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist