Femina.cz » Magazín » Bydlení » Svatební tabule? S námi hravě. Inspirujte se!

Svatební tabule? S námi hravě. Inspirujte se!

Svatební tabule? S námi hravě. Inspirujte se!

Magazín: Bydlení | autor: Zuzana Bohdalová | vydáno 23. 08. 2013

Svatby jsou sice zábavné a krásné, ale také mohou být zároveň velmi stresující a nákladné. My jsme však pro vás našli místo, kde můžete nejen ušetřit, ale také předvést svůj smysl po dekoraci a barvy. A tím místem není nic menšího, než svatební tabule. Nechejte se inspirovat a vyzdobte si stoly podle svého.

Květinová ale i jakákoli jiná dekorace stolu má nabídnout vhodnou kulisu pro vzájemné seznámení a konverzaci svatebních hostů. Má podtrhnout mimořádnou sváteční událost, kvůli které se hosté sešli a proč byl vlastně sváteční stůl vystrojen. Mnohé technické parametry výzdoby stolu jsou často velmi úzce spjaty s estetickými kritérii.

Podoba a rozsah dekorace je určena v prvním a nejdůležitějším bodě velikostí stolu. Dekorace a její velikost se tedy projeví následně na využívané technice aranžování. Dekorace na stole by neměla být vyšší než 25 cm, aby nerušila ani hostinu ani samotné hosty. Může však být vyvýšená a začínat třeba až na 50 cm výšky, což mohou splnit nejrůznější stojany a podobně koncipovaná aranžmá.

Horko a pracovní pohovor? Na šortky a žabky zapomeňte!

Horko a pracovní pohovor? Na šortky a žabky zapomeňte!

Chystáte se ještě teď v létě na pohovor? I kdyby venku padaly teplotní rekordy a vzduch se horkem...

Ohled je třeba brát i na způsob servírování jídel, zda budou servírována přímo na talířích anebo bude jídlo nabízeno na velkých mísách a švédských stolech. Podle toho je pak třeba omezit při stolování místo pro květinovou výzdobu. Při výzdobě stolů jsou zvláště zřetelné rozdíly mezi kulatými a hranatými stoly. Pro volbu barvy květin by mělo být rozhodující celkové barevné ladění svatby, svatební kytice nevěsty, družiček, matek svatby atd. Obdobně lze nahlížet na sklenice, talíře, příbory a případné doplňkové dekorativní látky, které se také velmi často při úpravě svatebních tabulí uplatňují.  

Pokud využíváme k tvorbě dekorací květiny z vlastní zahrady, je třeba mít na mysli to, že na slavnostní stůl nepatří příliš aromatické květiny a rostliny, protože by nemusely být v souladu s nabízenými pokrmy a nápoji. Například kopr, i když má poměrně dekorativní vzhled, neměl by svou silnou vůní narušovat příjemné vjemy svatebních hostů. Není ani od věci, informovat se předem na případné alergie hostů na květiny a samozřejmě i potraviny.

Bez bytu a s dítětem na cestě. Co mám dělat?

Bez bytu a s dítětem na cestě. Co mám dělat?

Jsme poměrně mladí manželé, ale s mým mužem se známe už dlouhých patnáct let. Poznali jsme se na ...

Trvanlivost květinové dekorace by měla být samozřejmě zajištěna minimálně po dobu trvání svatební hostiny a celé akce se svatbou spojené. V horkém letním dni bude pravděpodobně nutné doplnit květinovým dekoracím vodu. Dekorace by neměla nic zašpinit ani poškodit.  Měla by být dostatečně stabilní, aby nezpůsobovala hostům nepříjemnosti při vstávání anebo usedání ke stolu. Svůj velký význam bude mít i osvětlení, a to zvláště v případě, že se svatební hostina bude konat v přírodě, na zahradě anebo v okolí domu.

Pokud vás ještě na závěr léta čekají vdavky a anebo jste jako svědkyně či kamarádka nevěsty dostala za úkol postarat se o výzdobu svatební tabule, přinášíme vám v dnešní fotogalerii vlevo mnohé inspirativní fotografie. Pěkných nápadů je v nich přehršel, a tak postačí nechat se jimi inspirovat a za použití pro vás dostupných materiálů vytvořit neméně zajímavou a nevšední svatební tabuli.

A jak vypadala vaše svatba a svatební tabule? Připravovali jste si jí sami, nebo jste využili služeb profesionálů? 

Foto zdroj: homedit.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
25. 08. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
25. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)
24. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 1)
24. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

23. 03. 2017 Horoskop Váhy

Přicházíš do nového životního cyklu, který je velmi tvůrčí a energeticky náročný, což je pro tebe výzva, ke které se ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist