Femina.cz » Magazín » Bydlení » Stylové velikonoční dekorace za pár korun. Určitě si je zamiluješ

Stylové velikonoční dekorace za pár korun. Určitě si je zamiluješ

Stylové velikonoční dekorace za pár korun. Určitě si je zamiluješ

Magazín: Bydlení | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 17. 03. 2016

Velikonoce už klepou na dveře a ty se nemůžeš dočkat, až se pustíš do barvení vajíček a zdobení bytu? Pak je dnešní článek pro tebe trefou do černého. A opět se držíme hesla, že stačí dobrý nápad a super dekorace s minimem nákladů je na světě. Nech se inspirovat!

Obarvi vajíčka na několik způsobů

Jasně, můžeš je bez rozmyslu vykoupat v barevné lázni, ale co takhle být letos krapet nápaditější? Hitem jsou třpytky a glitry na několik barevných variací. Skořápku potři lepidlem a následně obal v záplavě lesklých částeček. Rozhodně skvělá je i varianta, kdy skořápku nabarvíš a po zaschnutí boční část přetřeš lepidlem a zasypeš třpytivou ozdobou. 

To ale ještě není všechno, hitem je speciální tetování, lázeň z laků na nehty nebo zdobné nápisy za pomoci fixu. V případě, že volíš bio verzi, sáhni po cibuli, černém čaji, kávě, kajenském pepři, nebo po borůvkách. A pokud máš doma vajíčka s bílou skořápkou, vystřihni si z papíru velikonoční šablonu a na scénu povolej foukací fixy, skvělé kreace se dají provádět také s voskovkami.

Tip: Nás naprosto dostalo vintage zdobení. Skořápky převaž režným provázkem, který dokonale zafixuje novinový útržek a jakmile budeš mít hotovo, vytáhni se s něžnými umělými kvítky. 

Stačí tak málo a tvůj stůl proměníš rázem na velikonoční!

Pokud si stýskáš, že na velkolepé květinové aranžmá, co budí dojem jara a velikonočních svátků, nemáš zrovna prostředky a začínáš si tykat s myšlenkou, že si musíš automaticky nechat zajít chuť, udělej si to své. Horní víko od kartonu ustřihni a to dolní natři na barvu, jež bude ladit s interiérem. A přesně od tohoto odstínu by se měly odvíjet barvy, do kterých zahalíš vyfouklé kraslice. Harmonicky působí, když vybereš světlejší, nebo tmavší tón, než kterým disponuje sama krabička, kam je po té usadíš. Nabarvené skořápky pak můžeš lehounce omotat režným provázkem, ozdobit tematickým štítkem, přilepit na ně motýlky, peříčka, nebo cokoli, co tě napadne. 

Nech vařečky promluvit!

Vařečky nemusí striktně platit za praktický nástroj při vaření, ale také mohu plnit ryze estetickou funkci. Přetvoř proto starou vařečku, co bys nejraději vyhodila, na líbivou jarní dekoraci, co se jen tak nikde nevidí. Nabarvi ji na bílo, přilep ouška, obličej a nevšedního ušáka máš na světě. Toto tematické zapichovátko pak může putovat třeba do kytice tulipánů, nebo do vázy, kde pyšně stojí zlatý déšť.

Rozhodně ještě nekončíme!

 • Dekorováním neodbývej ani prostornou krbovou římsu. Vystav na ni vázu se žlutými narcisy, nebo růžovými tulipány. Tato drobnost celkově místnost osvěží a rozhodně zajímavý dojem budí, když z jedné na druhou stranu římsy natáhneš provázek a na ten za pomoci kolíčků připevníš barevné kraslice. 

 • Na vstupní dveře rozhodně musíš povolat věnec. Skvěle vypadá jak ten s pastelovými vajíčky a mašlí, tak ten z proutí s jemnými pírky, skořápkami a svěží zelení. 

 • Rodině, přátelům a známým letos pošli přání s puncem hand made. Věř nám, že takové přání, které jsi sama vystřihávala z papíru, druhé zahřeje u srdce víc, než to, co bezmyšlenkovitě koupíš v trafice. 

 • Obyčejnou sklenici pomaluj barvami na sklo, zvol velikonoční motivy a pak už jenom zapal svíčku. Uvidíš, že barevná mozaika tě bude bavit. 

Mrkni se také do naší fotogalerie, najdeš tam super inspiraci, jak svůj byt zahalit do velikonočního hávu.

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
21. 03. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
18. 03. 2016 glady ... (reakcí: 0)
17. 03. 2016 bolcari krása (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

04. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dnes se ti nebude chtít vůbec nic. Nevadí, do ničeho se nenuť. Dělej jen věci, které tě baví, nebo zajdi načerpat ene... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist