Femina.cz » Magazín » Bydlení » Štíhlejší díky zařízení vašeho bytu!

Štíhlejší díky zařízení vašeho bytu!

Štíhlejší díky zařízení vašeho bytu!

Magazín: Bydlení | autor: Sabrina Harisová | vydáno 31. 03. 2011

Možná, že jste o tom dosud neměli ani tušení, ale i to, jak se zařídíte váš domov vám může pomoci zhubout! Chcete vědět, jak to funguje?

To, že velká část světové populace řeší problémy s váhou není třeba zmiňovat. Že se ročně utratí miliardy za léky na hubnutí a hubnoucí procedury je také známé. Odborníci tvrdí, že pokud jíte zdravě a hodně sportujete, úspěch je zaručen. Jestliže však patříte do skupiny lidí, kterým hubnutí prostě z nějakého důvodu nejde, můžete se inspirovat v našem článku a zahrnout byt do vaší hubnoucí strategie.Zkusili jste všechno a stále se nemůžete obléknout do svých oblíbených džín? Máte pocit, že jídlo je  pro vás lékem na bolest a zároveň dárkem, kterým slavíte úspěchy? Jedlíků, kteří jakýkoliv emocionální výkyv řeší jídlem je mnoho. Důležité je však zamyslet se, kde svou vášeň nechávají naplno rozehrát. V osmdesáti procentech případů je to v pohodlí domova. Zde je několik tipů, jak může úprava interiéru pomoci v honbě za štíhlou postavou.

Modrá kuchyně
Odborníci sledující chování jedlíků  v různobarevných interiérech se shodli na tom, že modrá barva rapidně snižuje apetit. Barvy vůbec ovlivňují naši náladu a chování, proto je doporučeno při problémech s váhou obléknout kuchyň do modré barvy. Skříňky, zdi i povrch pracovní desky. Ale to není vše. Na modrém nádobí ztrácejí pokrmy svou zářivou barvu a nevypadají tak chutně. Pokud není jídelna součástí kuchyně, pak si pokrmy odneste na modře prostřený stůl.

Sladká vůně
Mnoho žen tvrdí, že pokud stráví dopoledne u vaření, často jsou přesyceny vůněmi z jídla a nemají už tolik chuť na  samotný vařený pokrm. Domácí parfémy, které můžete sehnat jak ovocné, tak i s vůní čokolády, karamelu i vanilky prostoupí celým interiérem a za okamžik se budete cítit přesycení těmito dobrotami, aniž byste si je vůbec ochutnali. Parfémy do interiéru se dají koupit například na bagno.cz, koupellini.cz nebo vunedomova.cz.

Ložnice
Vytvořte si z ložnice svatyni, kde nebudete nikdy jíst, ani když si budete číst napínavou knihu. Naopak se zaměřte na to, aby vás  pohodlná postel zvala k odpočinku. Místnost se vyzdobte krémovými barvami a odstraňte rušivé elementy jako je televize, počítač, rotoped a hora nevyžehleného prádla. Vydatný spánek vám dodá energii, nebudete roztržití a dobroty vás jen tak nezlákají.

Doma buďte nespokojeni ( i to je cesta, byť dočasná)
Jíte méně, pokud jste v prostředí, které k vám barevně neladí? Nebo když si k pokrmu nemůžete pořádně sednout? Patříte-li k lidem, kteří jsou s pevnou vůlí na štíru, musíte si pomáhat berličkami. Jedna taková má základ v tom, vypozorovat svoje vlastní chování a reakce na prostředí, které vás obklopuje. Pokud si uvědomíte, kde nejmíň raději jíte, pak máte částečně vyhráno. Zkuste na čas  proměnit váš domov na toto místo. Použít stejné barvy, skladbu nábytku. Jediný pokoj, který bude podle vás a kde se budete cítit opravdu dobře by měla být ložnice (jak jsme už zmínili). Pokud se nejlépe najíte  v pohodlném křesle u televize, je na čase to změnit. Křeslo na nějakou dobu schovejte a zaměňte ho za nepohodlnou židli. Nejenže s jídlem budete rychle hotovi, ale také z něho přestanete dělat rituál.

Úklid
Jestliže vás jakýkoliv druh cvičení nenaplňuje  a jen ta představa namáhání těla v rytmu hudby se vám příčí, dejte se do důkladného úklidu vašeho bytu. Nejen že spálíte nějaké kalorie, ale také zajistíte, aby do vašeho interiéru proudila  pozitivní energie Chi, která je základním kamenem východního učení Feng Shui. A to se hodí úplně vždycky :-)

 

Podívejte se i na :

Další články z rubriky

Komentáře (20)

Datum Autor Nadpis
23. 06. 2012 avalsora sladká vůně (reakcí: 0)
24. 09. 2011 mistrix :-) (reakcí: 0)
04. 09. 2011 helenadon štíhlejší (reakcí: 0)
01. 07. 2011 josef7777 Štíhlejší díky zařízení vašeho bytu! (reakcí: 0)
10. 04. 2011 liddduska tip (reakcí: 0)
03. 04. 2011 sukyna modrá (reakcí: 2)
02. 04. 2011 stepanecka Já zhubnout sice.... (reakcí: 0)
02. 04. 2011 catberry zařízení bytu (reakcí: 2)
01. 04. 2011 brinoksa :-) (reakcí: 0)
31. 03. 2011 vivonikas Feng Shui (reakcí: 0)
31. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)
31. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
31. 03. 2011 JENY modrá kuchyně (reakcí: 1)
31. 03. 2011 kralicek modrá není dobrá (reakcí: 1)
31. 03. 2011 ostrowid modrá (reakcí: 0)
31. 03. 2011 ostrowid modrá (reakcí: 0)
31. 03. 2011 weronika9 asi (reakcí: 0)
31. 03. 2011 aduja štíhlejší (reakcí: 0)
31. 03. 2011 indira A co manžel na to? (reakcí: 0)
31. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist