Femina.cz » Magazín » Bydlení » SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

Magazín: Bydlení | autor: Alex | vydáno 08. 08. 2014

Jsem maminkou tři malých dětí a další dospělé dítě je manžel. Občas potřebuji, aby měl den nejméně o pět hodin víc, než udělám běžné věci v domácnosti, je odpoledne. Naštěstí žijeme v rodinném domku a zahrada je pro naše uličníky k nezaplacení.

Nedávno jsem byla na návštěvě u kamarádky, která dostala novou pračku a sušičku, chtěla se pochlubit, tak mi předvedla, co všechno její „krasavice“ dokážou. Uvařily jsme si kafe a šly sledovat, jak se prádlo pere i suší. Nasmály jsme se u toho a musím se přiznat, že mně sušička nadchla. Nejen, že odpadla práce s věšením, ale pokud si ohlídala program, nebylo potřeba vůbec prádlo žehlit, stačilo poskládat a uložit do skříně.

Hlavou mi lítaly myšlenky, kolik času bych ušetřila a kde bych ho mohla využít. Nadšeně jsem vyprávěla manželovi, jakého pomocníka má Jana doma, ale ten se na mě s ledovým obličejem obrátil a suše prohlásil, jestli jsem se nezbláznila. Čekala jsem ledacos, ale takovou reakci ne, slzy mi vlítly do očí a zeptala se, proč něco, co neviděl, okamžitě odsoudí a zavrhne.

Vzal si tužku a papír, kde se mi snažil vypočítat, kolik nás bude stát energie a jak jsem nezodpovědná, když nevyužívám velkou zahradu k sušení prádla. 

Naopak, miluju, když mohu sušit prádlo na slunci, jenže, přiznejme si, kolik krásných provoněných a prosluněných dnů, v roce máme? Často mi prádlo zmokne, pak vše suším doma, vlhkost se usazuje do stěn a to už manžel nevidí. Samozřejmě, on jen sáhne pro čisté a nestará se, kolik času a práce je za tím. Navrhla jsem mu, ať se na týden postará o čisté prádlo sám a pak se rozhodne, jestli je mé přání šílené, jak tvrdí.

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Ti muži! Čert aby se v nich vyznal! Občas řeknou něco, co ve skutečnosti nemá s jejich opravdovým...

Tuto nabídku odmítl, protože on přeci vydělává peníze a živí rodinu, já musím zabezpečit zbytek, mimochodem práce na zahradě do ní také patří. 

Občas bych si s ním vyměnila místo, aby poznal jaké to je, starat se o domácnost, zahradu, děti i jeho.

Když jsem vše vyprávěla Janě, nabídla, že mi půjčí peníze, které ji mohu po kouskách splácet. Jenže, já mám strach říct vše manželovi, aby nedělal před dětmi další cirkus. Zjistila jsem si všechny výhody i nevýhody a musím říct, že pro mne zejména v pošmourných měsících je sušička jasný favorit. Jenže jak přemluvit manžela aby souhlasil? Není zlý, ale když si něco umane, tak už jen ze zásady nepovolí. 

Máte stejnou zkušenost a povedlo se vám manžela přemluvit nebo jste raději od svého přání opustily, aby byl doma klid? Jak byste se zachovaly vy, máte nějaký fígl, který by zabral? Už jsem vyčerpala všechny dostupné možnosti a přiznám se, že tichá domácnost mi nedělá dobře.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
11. 08. 2014 Eva re: (reakcí: 0)
09. 08. 2014 kristyna uz nikdy vic (reakcí: 0)
09. 08. 2014 martinnatr dobrý (reakcí: 0)
09. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
08. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Hanina to přece záleží... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 klara230 sušička ANO (reakcí: 0)
08. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist