Femina.cz » Magazín » Bydlení » SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

Magazín: Bydlení | autor: Alex | vydáno 08. 08. 2014

Jsem maminkou tři malých dětí a další dospělé dítě je manžel. Občas potřebuji, aby měl den nejméně o pět hodin víc, než udělám běžné věci v domácnosti, je odpoledne. Naštěstí žijeme v rodinném domku a zahrada je pro naše uličníky k nezaplacení.

Nedávno jsem byla na návštěvě u kamarádky, která dostala novou pračku a sušičku, chtěla se pochlubit, tak mi předvedla, co všechno její „krasavice“ dokážou. Uvařily jsme si kafe a šly sledovat, jak se prádlo pere i suší. Nasmály jsme se u toho a musím se přiznat, že mně sušička nadchla. Nejen, že odpadla práce s věšením, ale pokud si ohlídala program, nebylo potřeba vůbec prádlo žehlit, stačilo poskládat a uložit do skříně.

Hlavou mi lítaly myšlenky, kolik času bych ušetřila a kde bych ho mohla využít. Nadšeně jsem vyprávěla manželovi, jakého pomocníka má Jana doma, ale ten se na mě s ledovým obličejem obrátil a suše prohlásil, jestli jsem se nezbláznila. Čekala jsem ledacos, ale takovou reakci ne, slzy mi vlítly do očí a zeptala se, proč něco, co neviděl, okamžitě odsoudí a zavrhne.

Vzal si tužku a papír, kde se mi snažil vypočítat, kolik nás bude stát energie a jak jsem nezodpovědná, když nevyužívám velkou zahradu k sušení prádla. 

Naopak, miluju, když mohu sušit prádlo na slunci, jenže, přiznejme si, kolik krásných provoněných a prosluněných dnů, v roce máme? Často mi prádlo zmokne, pak vše suším doma, vlhkost se usazuje do stěn a to už manžel nevidí. Samozřejmě, on jen sáhne pro čisté a nestará se, kolik času a práce je za tím. Navrhla jsem mu, ať se na týden postará o čisté prádlo sám a pak se rozhodne, jestli je mé přání šílené, jak tvrdí.

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Skutečný význam tří mužských hlášek. Nebudou se vám líbit!

Ti muži! Čert aby se v nich vyznal! Občas řeknou něco, co ve skutečnosti nemá s jejich opravdovým...

Tuto nabídku odmítl, protože on přeci vydělává peníze a živí rodinu, já musím zabezpečit zbytek, mimochodem práce na zahradě do ní také patří. 

Občas bych si s ním vyměnila místo, aby poznal jaké to je, starat se o domácnost, zahradu, děti i jeho.

Když jsem vše vyprávěla Janě, nabídla, že mi půjčí peníze, které ji mohu po kouskách splácet. Jenže, já mám strach říct vše manželovi, aby nedělal před dětmi další cirkus. Zjistila jsem si všechny výhody i nevýhody a musím říct, že pro mne zejména v pošmourných měsících je sušička jasný favorit. Jenže jak přemluvit manžela aby souhlasil? Není zlý, ale když si něco umane, tak už jen ze zásady nepovolí. 

Máte stejnou zkušenost a povedlo se vám manžela přemluvit nebo jste raději od svého přání opustily, aby byl doma klid? Jak byste se zachovaly vy, máte nějaký fígl, který by zabral? Už jsem vyčerpala všechny dostupné možnosti a přiznám se, že tichá domácnost mi nedělá dobře.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
11. 08. 2014 Eva re: (reakcí: 0)
09. 08. 2014 kristyna uz nikdy vic (reakcí: 0)
09. 08. 2014 martinnatr dobrý (reakcí: 0)
09. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
08. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Hanina to přece záleží... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 klara230 sušička ANO (reakcí: 0)
08. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
08. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

11. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Dávný přítel, kterého dnes náhodou potkáš, tě nenechává chladnou a ty začneš koketovat s myšlenkou na nevěru. Nedělej... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist