Femina.cz » Magazín » Bydlení » Prostři podle feng-shui

Prostři podle feng-shui

Prostři podle feng-shui

Magazín: Bydlení | autor: Ivana Kukalová | vydáno 11. 01. 2017

Jídelna nebo jídelní kout jsou místem, kde se potkáváš s rodinou i přáteli a měly by tak být oázou klidu a pohody. Jak docílit toho, aby se tam všichni cítili příjemně a bylo jim u tebe dobře? Jednoduše. Prostři podle prastaré čínské filozofie feng-shui. Poradíme ti pár tipů, jak na to.

V jídelně se většinou sejdeme s rodinou nebo přáteli až večer, kdy za sebou máme náročný den a chceme si odpočinout. Aby ses nejen ty, ale i všichni ostatní cítili v jídelně skvěle, zkus prostřít podle feng-shui. Toto čínské učení se snaží o harmonizaci energií v nás i našem okolí a tím nastolení větší pohody a klidu. Pokud se budeš chtít pustit do přestavby bytu nebo domu podle feng-shui, pak měj především na paměti, že energie musí všude volně proudit. Lepší jsou kulaté tvary než ostré hrany a ani nábytku by nemělo být příliš mnoho. Jak si navodit takovou pohodu v jídelně, ti poradíme právě teď.

Bez stolu to nejde

Jak by měl vypadat stůl podle feng-shui? Především by měl být hladký, rovný a pevný, protože jen takový prý zaručuje stabilní štěstí. V žádném případě se nesmí viklat a má být dostatečně velký. Raději by sis měla pořídit stůl kulatý, osmihranný nebo oválný, aby stolující nebyli v protikladných postaveních. Navíc prý hrany čtvercového či obdélníkového stolu vytvářejí nežádoucí energii, což lze omezit jejich zaoblením nebo tím, že na stůl umístíš kulatou nebo oválnou mísu pro vyvážení energií.

Stůl by měl být ze dřeva, které vyzařuje jemnou nenásilnou energii. Mramor nebo sklo však podporují živou konverzaci a zábavu. Židle by měly být pohodlné, mělo by se na nich dobře sedět, aby všichni setrvali u stolu i po jídle.

Co na stůl?

Na stole by především neměla chybět miska s ovocem, neboť je symbolem hojnosti a blahobytu. Můžeme přidat také talířek s pečivem. Rozhodně tam nepatří časopisy, účtenky, mobil ani notebook. Po jídle stůl hned uklidíme, aby tam nezůstalo ani špinavé nádobí ani případné zbytky.

Méně znamená více

Energie musí proudit volně, proto bys neměla umisťovat v blízkosti stolu příliš nábytku. Neměla by tam být ani televize. Nejlepší je, když je stůl v rohu a z obou stran jsou okna. Uprostřed místnosti by neměl být žádný sloup a na stropě by neměl být vidět trám, protože stolovníkům může způsobovat trávicí potíže. Navíc zvyšuje pravděpodobnost hádek. Vhodné není ani přílišné množství dekorací, na nichž se zbytečně usazuje prach.

Okolo stolu by měly viset pouze obrazy, které podporují chuť k jídlu, pohodu a relaxaci – zátiší s ovocem, skupina usměvavých lidí, kteří se baví, nádherná krajina apod. A nezapomeň vybrat vhodný lustr, který by vydával příjemně tlumené světlo.

Dobré jídlo a dobří přátelé

Základem jsou však především dobří přátelé a skvělé jídlo. Bez nich to v žádném případě nepůjde. Jídelna nebo alespoň jídelní kout by měly vyzařovat pohodu a klid. Stolující by se měli věnovat pouze jídlu a bavit se jen o obyčejných věcech. Neřeš přitom žádné problémy ani nepiš esemesky a už vůbec se nedívej na film. Všichni by měli k jídlu přijít včas, měli by jíst stejné menu a vést hovor na jedno téma.

Rozhlédla ses po svém jídelním koutku? A jak to dopadlo? Máš ho zařízený správně, nebo budeš muset udělat pár úprav? Napiš nám do diskuze a také si prohlédni naši fotogalerii stylových kuchyní, budou se ti líbit. 

Foto: shutterstock.com, pixabay.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
12. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist