Femina.cz » Magazín » Bydlení » Nevšední velikonoční tabule, co má atmosféru. Vyzkoušíš?

Nevšední velikonoční tabule, co má atmosféru. Vyzkoušíš?

Nevšední velikonoční tabule, co má atmosféru. Vyzkoušíš?

Magazín: Bydlení | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 24. 03. 2016

Nemáš vůbec nápad, jak letos pojmeš velikonoční výzdobu jídelního stolu? Sice to ještě nevíš jistě, ale tak trochu tušíš, že tomu bude stejně jako vždycky? Vykašli se na zajetý stereotyp a vyzkoušej to jinak. Nevšedně, stylově, s duší, atmosférou a především jarně. Máme pro tebe několik tipů.

Dej prostor květinám!

Pokud nemáš doma jídelní stůl v bílé barvě, vypomoci si můžeš sněhobílým ubrusem. Na ten natáhni běhoun v nebesky modré a povolej neutrální porcelán v odstínu slonové kosti bez dalších příkras a zdobení. Do nižších keramických misek zasej obilí a jakmile vyraší do požadované výšky, zapichej do zeleného trávníčku růžové tulipány, nebo jiné druhy květin, na které natrefíš. Skleničky zvol v odstínu tyrkysu, na talířky polož textilní ubrousek převázaný stuhou, pod kterou se bude ukrývat tulipán i se zeleným stonkem.

Tip: Pokud budeš mít náladu, poskládej ubrousky tak, že budou budit dojem velikonočních ušáků. Vysloužíš si nejednu pochvalu a na tobě bude, jestli své tajemství správné techniky prozradíš nebo ne. A věř, že i když to tchyně neuzná, tak si rozhodně vysloužíš plusové body. 

 

Jako na zámku za starých časů

Základem je rozhodně sváteční ubrus, tentokrát zapomeň na obyčejné prostírání. Pod plochý talíř s jemným, leč luxusním zdobením vlož zlatý tácek, vytáhni stříbrné příbory po babičce a důkladně je přelešti. Textilní ubrousek zkroť stříbrnou sponou se třpytivým zdobením a v obchodě se porozhlédni po dřevěných soškách ušáků. Prostředek stolu opět patří květinám. Tentokrát do křišťálové vázy, nebo do vázy z broušeného skla povolej bohaté, něžné a jemné hyacinty. Opět je prokombinuj s tulipány nebo elegantní kalou. A zapomenout bychom neměli ani na dlouhé svíčky, těm najdi místo ve skleněných svícnech na stopce. 

 

Prostírání z proutí 

Pokud jsi zastánkyně názoru, že stůl bez ubrusu vypadá lépe, tak tato inspirace ti rozhodně přijde vhod. Základem je prostírání v odstínu medu, nebo světlejšího karamelu. V podobném ladění vybírej také vysoké svícny na klasické bílé svíčky. Na prostírky vyskládej talířky různých tvarů a barev spolu s miskou, jedinou podmínkou je fakt, že bys jich měla mít dostatek, abys stejnou kombinaci použila pro další osoby, co přisednou k velikonoční tabuli. Do misky naaranžuj sáček, který bude ukrývat menší drobnost. Dětem rozhodně udělá radost něco na zub. A nakonec do vintage vázy povolej větvičky, nebo rozkvetlé poupata růží v pink odstínu. 

 

Hravé barvy a sladké dekorace

Pokud nemáš dostatek času pro přípravu sváteční tabule a očekáváš návštěvu, zvol jednoduché, ale za to více než povedené prostírání. Doprostřed stolu dej dřevěný květináč, ve kterém se vyjímají žluté narcisy, lososové tulipány, namodralé hyacinty a tu a tam záplavu květin oživ autenticky nakřáplou skořápkou. Co se týká porcelánu, zvol ten v neutrálních barvách, vsaď na ubrousek a ke každému talíři založ nejenom příbor, ale také nachystej zvlášť skleničku, kam nasypeš pestrobarevná vajíčka lákající k ochutnání. 

Jisté je, že při úpravě velikonoční tabule se rohodně fantazii meze nekladou. Zkus si s ní pohrát. Inspiraci najdeš v naší fotogalerii

Foto: Shutterstock.com, pnterest.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
25. 03. 2016 pepina . (reakcí: 0)
24. 03. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
24. 03. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist