Femina.cz » Magazín » Bydlení » Letní výzdoba bytu

Letní výzdoba bytu

Letní výzdoba bytu

Magazín: Bydlení | autor: Renata Petříčková | vydáno 27. 07. 2009

Toužíte v létě trošku zútulnit obývací pokoj, jídelnu nebo jakoukoliv další místnost v bytě či domě?

 

Letní výzdoba je trošku opomíjena, přitom nabízí širokou škálu nejrůznějších tradičních i trošku bizardních nápadů. Od Velikonoc daleko a k vánoční výzdobě nám to bude ještě taky nějakou tu dobu trvat. Čím si zpestřit prázdninové bydlení?


Letní luční kvítí


První tip napadne snad každého. Apropó – která z vás si někdy nepřinesla do vázy nějakou romantickou uvázanou kytici letních květů z louky? Louky sice v tuto dobu právě prošli druhou sečí, takže velké náruče ohromných kytic nečekejte. Ale spokojme se i s málem. Rostou fialové černohlávky


Plevele i keře


Nebojte se zcela netypických kombinací a nebojte se také využití plevelů. Dominantou takové vázané kytice může být třeba stonek pelyňku černobýlu. A nemáte-li po ruce luční kvítí, rozhlédněte se po keřích a stromech, i oni nabízejí zajímavé tvary listů, některé i netypické barvy (třeba červené varianty javorů a buků), anebo větvičky zkombinujte s rostlinami z luk a mezí.

Začínají se černat první bezinky, co třeba udělat aranžmá z nich? Anebo třeba taková hezká mistička, na které se bude skvět sušený lipový květ? V jednoduchosti je krása.

Spojení voda a květiny


Symbolem léta kromě květů je také voda. Naplňte vázy a ploché misky vodou a nechte na nich plavat pouhé květy jako plováčky.


Ušlechtilé krásky ze zahrady i z truhlíků


Máte-li zahradu, pak vám poskytne dostatek inspirace právě zahrada a její květinová část. A pokud vám bujně rostou pelargónie či petúnie nebo různé okrasné trávy, balkonové kopretiny či zvonky, nebojte se využít i jich. Udělejte z nich malé kytičky, malá aranžmá, která dáte do maličkých váziček nebo do obyčejných zavařovacích sklenic.

Odvážným, leč velmi nápaditým počinem je počítat s letní výzdobou bytu už na jaře a rovnou si pelargónie, lobelky či jiné letničky přesadit i do několika menších květináčů. Postupně je budete přenášet domů. Budou pak tak trochu na jedno použití, protože domácí prostředí jejich růstu nebude příliš svědčit. Ale hezky a netradičně byt ozdobí a důmyslně tak propojí balkon, lodžii nebo zahradu s obytným prostorem.


Krása v květináči z obchodu

Miniaturní růžičky jsou stále k sehnání, pomalu končí sezóna malých květináčových slunečnic a také gerber. A naopak, začínají se objevovat první kytičky chryzantém či gloxínií. Ty nejsou vyloženě letní, už nám trošku zavání podzimem, ale proč ne? Srpnová rána už mohou být chladná a mlhavá a kdo se těší na podzim, ten si rád takovou rostlinku koupí.

Nezbytné doplňky

Protože je léto hravé a veselé, nezapomeňte vše sladit do barevnosti a dobré nálady. Použít můžete obyčejný krepový papír, kterým omotáte květináče nebo vázy, různá rouna nebo barevné motouzy a bát se nemusíte ani zdobení přímo kytic. Romantické povahy si přikoupí v květinářství nějakého toho zapichovacího motýlka, který takovou krásu jen dotvoří.

Kytky ne? Tak dobroty!

A jestliže jste alergik a květinová výzdoba je vám proti srsti, nezoufejte. Čeho ještě nabízí letní příroda maximum? Přece ovoce... A tak se může stát pěknou výzdobou na vhodných místech i mísa voňavých meruněk nebo letních jablíček. Podobně jako sušené lipové květy, i tady platí, že jednoduché aranžmá zaujme nejvíce.

Nebo celkový převlek

Pokud jste hospodyňka-hračička, pak vás třeba zaujme nápad na celkový převlek bytu. Na léto se přece hodí jiné záclony, jiné barvy… V létě pověsíme zelené či žluté závěsy a do stejných převleků převlékneme třeba polštářky na gauči. Na zimu použijeme studenější modrou. Nebo právě naopak.

Vidíte, i v létě může být byt provoněný letní loukou a květy. Brzy tu bude podzim a s ním šípky, barevné listí, kaštany…to teprve bude výzva pro fantazii!!!

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2014 Kolonova Květy (reakcí: 0)
21. 04. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
01. 10. 2011 mistrix výzdoba (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon výzdoba (reakcí: 0)
03. 07. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
02. 07. 2011 Lafik Květiny (reakcí: 0)
02. 07. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
13. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 DanaKou květy (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Aine léto (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik dávám (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

19. 01. 2017 Horoskop Beran

Pokud tě dnes pozve kolega z práce na skleničku, pak rozhodně neodmítej, má pro tebe velmi zajímavé informace, které ... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist