Femina.cz » Magazín » Bydlení » Letní výzdoba bytu

Letní výzdoba bytu

Letní výzdoba bytu

Magazín: Bydlení | autor: Renata Petříčková | vydáno 27. 07. 2009

Toužíte v létě trošku zútulnit obývací pokoj, jídelnu nebo jakoukoliv další místnost v bytě či domě?

 

Letní výzdoba je trošku opomíjena, přitom nabízí širokou škálu nejrůznějších tradičních i trošku bizardních nápadů. Od Velikonoc daleko a k vánoční výzdobě nám to bude ještě taky nějakou tu dobu trvat. Čím si zpestřit prázdninové bydlení?


Letní luční kvítí


První tip napadne snad každého. Apropó – která z vás si někdy nepřinesla do vázy nějakou romantickou uvázanou kytici letních květů z louky? Louky sice v tuto dobu právě prošli druhou sečí, takže velké náruče ohromných kytic nečekejte. Ale spokojme se i s málem. Rostou fialové černohlávky


Plevele i keře


Nebojte se zcela netypických kombinací a nebojte se také využití plevelů. Dominantou takové vázané kytice může být třeba stonek pelyňku černobýlu. A nemáte-li po ruce luční kvítí, rozhlédněte se po keřích a stromech, i oni nabízejí zajímavé tvary listů, některé i netypické barvy (třeba červené varianty javorů a buků), anebo větvičky zkombinujte s rostlinami z luk a mezí.

Začínají se černat první bezinky, co třeba udělat aranžmá z nich? Anebo třeba taková hezká mistička, na které se bude skvět sušený lipový květ? V jednoduchosti je krása.

Spojení voda a květiny


Symbolem léta kromě květů je také voda. Naplňte vázy a ploché misky vodou a nechte na nich plavat pouhé květy jako plováčky.


Ušlechtilé krásky ze zahrady i z truhlíků


Máte-li zahradu, pak vám poskytne dostatek inspirace právě zahrada a její květinová část. A pokud vám bujně rostou pelargónie či petúnie nebo různé okrasné trávy, balkonové kopretiny či zvonky, nebojte se využít i jich. Udělejte z nich malé kytičky, malá aranžmá, která dáte do maličkých váziček nebo do obyčejných zavařovacích sklenic.

Odvážným, leč velmi nápaditým počinem je počítat s letní výzdobou bytu už na jaře a rovnou si pelargónie, lobelky či jiné letničky přesadit i do několika menších květináčů. Postupně je budete přenášet domů. Budou pak tak trochu na jedno použití, protože domácí prostředí jejich růstu nebude příliš svědčit. Ale hezky a netradičně byt ozdobí a důmyslně tak propojí balkon, lodžii nebo zahradu s obytným prostorem.


Krása v květináči z obchodu

Miniaturní růžičky jsou stále k sehnání, pomalu končí sezóna malých květináčových slunečnic a také gerber. A naopak, začínají se objevovat první kytičky chryzantém či gloxínií. Ty nejsou vyloženě letní, už nám trošku zavání podzimem, ale proč ne? Srpnová rána už mohou být chladná a mlhavá a kdo se těší na podzim, ten si rád takovou rostlinku koupí.

Nezbytné doplňky

Protože je léto hravé a veselé, nezapomeňte vše sladit do barevnosti a dobré nálady. Použít můžete obyčejný krepový papír, kterým omotáte květináče nebo vázy, různá rouna nebo barevné motouzy a bát se nemusíte ani zdobení přímo kytic. Romantické povahy si přikoupí v květinářství nějakého toho zapichovacího motýlka, který takovou krásu jen dotvoří.

Kytky ne? Tak dobroty!

A jestliže jste alergik a květinová výzdoba je vám proti srsti, nezoufejte. Čeho ještě nabízí letní příroda maximum? Přece ovoce... A tak se může stát pěknou výzdobou na vhodných místech i mísa voňavých meruněk nebo letních jablíček. Podobně jako sušené lipové květy, i tady platí, že jednoduché aranžmá zaujme nejvíce.

Nebo celkový převlek

Pokud jste hospodyňka-hračička, pak vás třeba zaujme nápad na celkový převlek bytu. Na léto se přece hodí jiné záclony, jiné barvy… V létě pověsíme zelené či žluté závěsy a do stejných převleků převlékneme třeba polštářky na gauči. Na zimu použijeme studenější modrou. Nebo právě naopak.

Vidíte, i v létě může být byt provoněný letní loukou a květy. Brzy tu bude podzim a s ním šípky, barevné listí, kaštany…to teprve bude výzva pro fantazii!!!

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2014 Kolonova Květy (reakcí: 0)
21. 04. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
01. 10. 2011 mistrix výzdoba (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon výzdoba (reakcí: 0)
03. 07. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
02. 07. 2011 Lafik Květiny (reakcí: 0)
02. 07. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
13. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 03. 2011 DanaKou květy (reakcí: 0)
03. 03. 2011 Aine léto (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik dávám (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist