Femina.cz » Magazín » Bydlení » Kuchyň ve stylu retro

Kuchyň ve stylu retro

Kuchyň ve stylu retro

Magazín: Bydlení | autor: Petra Martišková | vydáno 14. 03. 2012

Slůvko retro je v posledních letech velmi často spojováno především s bytovým designem. Možná rádi vzpomínáme na časy svého dětství, na dobu, kdy jsme mohli jen sedět za kuchyňským stolem a sledovat babičku, jak peče ty nejúžasnější koláče na světě a možná je v retro stylu cosi kouzelného a jedinečného, co nás přitahuje jako magnet.

Ať už jste vyznavačem barev, nebo zaoblených tvarů, v retro kuchyni se vám bude docela jistě líbit. A jaké, že jsou typické prvky, které by v žádné stylové kuchyni neměly chybět? Rozhodně pamatujte na oblost. Ostré linie a hrany jsou v retro stylu naprosto zapovězené. Jediné, kde je možné je akceptovat jsou geometrické obrazce, které bývají typickou ozdobou stěn a koberců. Dekoracím by měly vévodit květiny, ale zapomeňte na šlechtěné druhy, trendy jsou luční a divoké květy, ideálně s jemným a drobným kvítkem. Nábytku pak dominují barvy. Veselé a hravé, v žádném případě ne temné. Volte bez starostí červenou, žlutou, modrou, zelenou, hnědou nebo oranžovou a vše v sytých odstínech. Nebojte se s barvami pracovat. Vaší odvahu odmění dokonale sladěným interiérem a skvělým designem.

Vaší nespornou výhodou je to, že i architekti a výrobci kuchyní pochopili, že barvy hrají prim a pro doplňky i kuchyňské linky se tak nemusíte vypravovat do starožitností, ani plenit domy svým prababičkám. Za ceny stejné jako u běžných linek pořídíte celé kuchyňské linky. Trošku hlouběji do kapsy sáhnete snad jen při koupi spotřebičů, které jsou právě v retro designu poměrně dražší, než klasické a také o poznání hůř sehnatelné. Ale pokud budete pátrat, pak budete docela jistě slavit úspěch.

Mohlo by vás zajímat:
Kuchyňské trendy
Bylinky v kuchyni jako koření i jako příjemná dekorace
5 tipů na zefektivnění vaší práce v kuchyni

Ovšem nejdůležitější v celé kuchyni pro vás budou doplňky. Stěny polepte květinovou tapetou, případně použijte výrazné geometrické vzory. Stejné vzory můžete použít i na závěsy. Pamatujte, že v padesátých a šedesátých letech byly velmi moderní nejrůznější běhouny a koberce v imitaci zvířecí kůže. Na podlahu použijte lino se vzorem šachovnice. Původní obrázky nahraďte plechovými reklamními tabulkami, pro které se můžete vypravit do starožitností, ale také do běžné obchodní sítě, kde najdete velmi zdařilé imitace. Velmi široký výběr je v řadě drobných domácích spotřebičů. Tam výrobci opravdu nezaspali dobu a vy si tak můžete vybírat z jasně červených, rozverných žlutých a zelených i oslnivě modrých mlýnků, kuchyňských robotů, toustovačů, či překapávačů. Vystěhujte z kuchyně televizi a raději si pořiďte rádio ve dřevě, nebo klasický magnetofon. Desky z dob vašeho dospívání vám pak budou skvělým společníkem při vaření.


Pokud se vám nechce investovat do kompletní přestavby kuchyně, ale přesto byste si rádi pořídili nějaký ten retro kousek, pak sáhněte třeba po nových madlech, na lednici připevněte ozdobné magnety, na linku postavte stylové kořenky nebo držák na vařečky, okna ozdobte veselými závěsy, vymalujte hravými barvami a na stůl postavte barevný servis. A vězte, že v retro kuchyni na vás rozhodně nebudou padat žádné splíny.

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
16. 10. 2012 ardnaxelaaa no.. (reakcí: 0)
28. 05. 2012 helenadon ano (reakcí: 0)
28. 03. 2012 Mishka7 Kuchyň ve stylu retro (reakcí: 0)
28. 03. 2012 Werushka7 Kuchyň ve stylu retro (reakcí: 0)
21. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 03. 2012 maruskaji Retro (reakcí: 0)
16. 03. 2012 liddduska retro (reakcí: 0)
16. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
15. 03. 2012 pepina . (reakcí: 0)
15. 03. 2012 Tecireg ... (reakcí: 0)
15. 03. 2012 Alma .... (reakcí: 1)
15. 03. 2012 Daniela76 Kuchyň (reakcí: 0)
15. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
15. 03. 2012 bystinkaa re: (reakcí: 0)
14. 03. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
14. 03. 2012 Viky17 :-) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

22. 02. 2017 Horoskop Štír

Dnes tě čekají jen samá zajímavá setkání. Budeš se seznamovat s lehkostí klidně i na ulici nebo v autobuse. Pamatuj a... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist