Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak se staví sen za 36 hodin

Jak se staví sen za 36 hodin

Jak se staví sen za 36 hodin

Magazín: Bydlení | autor: redakce | vydáno 07. 05. 2008

Dá se vůbec za 36 hodin vytvořit z prázdného bytu útulné a osobité místo k bydlení? Může to profesionální designér zvládnout? A jak to pak vypadá, když se byt 2 + 1 v takovém expresním čase ušije svému majiteli přímo na míru?


Dnešní člověk trpí v prvé řadě nedostatkem času. Vše musí být rychle a snadno proveditelné, žádné dlouhé zdržování a komplikace. Platí to i v případě bydlení. Vyřídit hypotéku, vybrat si byt a pak jej během 36 hodin zařídit. Jinak řečeno, jeden den se rozhodnout a druhý den bydlet se vším všudy.

 

Designéři Marta Eftimovská, Eduard Pázler, Petr Siedlaczek a Jiří Chocholoušek dostali do rukou poměrně prostorný byt s dispozicí 2+1 a měli na jeho proměnu opravdu oněch 36 hodin, počítáno od devíti hodin ráno do devíti hodin večer druhého dne. Museli si poradit s kuchyní, ložnicí a obývacím pokojem.

Kuchyň

Podlouhlá kuchyň se měla stát místem pro přípravu pokrmů, ale také pro jejich příjemnou konzumaci. Kuchyňský pracovní prostor se tedy musel o podlahovou plochu podělit také s jídelním koutem. A podařilo se. Kratší část rohové pracovní desky se pak navíc použila jako barový pult a barové stoličky se staly zajímavým solitérem v místnosti.

Ložnice

Ložnice již dávno není tabuizovanou místností, kam by se v tichosti za tmy vstoupilo, zalehlo a spalo. Z ložnice se postupně stává v pravém slova smyslu obytná místnost určená k relaxaci a pohodovému přechodu od bdělého odpočinku ke spánku. Lehce dekadentní stěna za čelem lůžka dodává místnosti příjemně smyslný nádech, který je zde na svém místě. Situaci napomáhá i barevné řešení zadní stěny. Praktické je také využití prostoru a umístění pohledově atraktivní bílé skříně určené pro intimní část šatníku.

Obývací pokoj


Dominantou obývacího pokoje se stala jednak výrazná sedačka, ale také výtvarně zpracovaná stěna s kresbou, jejíž role je nejen dekorativní, neboť funguje i jako hodiny. Designéři zvolili řazení nábytku na délku místnosti. Za pozornost stojí opět použití několika málo solitérních kusů, které výsledný dojem z místnosti zajímavě umocní.

A co k tomu dodat závěrem?

S maximálním úsilím se dílo opravdu podařilo. Stačilo skutečně jen oněch 36 hodin a když na sebe jednotlivá řemesla plynule navazovala, dal se šibeniční termín dodržet. Výsledkem je byt s jasnou koncepcí a výrazným výtvarným řešením určený pro mladý pár žijící městským dynamickým způsobem života.

 

Living.cz

 

 

Takto vypadala kuchyň před tím, než si celý byt na 36 hodin vzali do parády profesionálové.

 

 

 

 

Rohovou pracovní desku bylo možné použít také jako barový pult a barové stoličky se staly zajímavými solitery. Kuchyň je i příjemně obytná.

 

Obývací pokoj je společenskou a komunikační částí bytu. Jde ale o to, aby se tyhle prázdné stěny staly také příjemně obyvatelné.

 

 

 

Dominantou místnosti je sedačka a doslova namalované hodiny na zdi. Vybavení místnosti je opět doplněno výraznými solitérními kusy, které výsledný dojem zvýrazně povýší.

 

Mít možnost vyjít z ložnice na terasu nebo balkón je velmi komfortní. Takto prázdná místnost ale moc útulná není.

 

 

 

 

Lehce dekadentní řešení stěny za čelem lůžka dodává místnosti příjemně smyslný nádech. Úložný prostor skříně je pak věci praktickou, podobně jako atraktivní a solitérně působící noční stolky. Za pozornost stojí o výrazné čelo lůžka.

 

Barevné řešení stěn přispělo k vytvoření vítané intimity místnosti.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
15. 06. 2013 Jana Kolínská stavba (reakcí: 0)
24. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 10. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
10. 09. 2011 helenadon bydlení (reakcí: 1)
10. 07. 2011 zelinka1 + (reakcí: 0)
09. 07. 2011 Twister2000x nic moc (reakcí: 0)
08. 07. 2011 josef7777 Jak se staví sen za 36 hodin (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
15. 03. 2011 christine123 obr (reakcí: 0)
10. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik pěkné (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 02. 2017 Horoskop Býk

Nadbíhá ti ženatý kolega a ty přemýšlíš, že bys využila šance? Nedělej to, jednak bys díky udrbané kolegyni přišla o ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist