Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak se staví sen pro svobodné a bezdětné

Jak se staví sen pro svobodné a bezdětné

Jak se staví sen pro svobodné a bezdětné

Magazín: Bydlení | autor: redakce | vydáno 01. 08. 2008

Zařídit byt v novostavbě je na jednu stranu jednoduché, neboť byt je jednoduše prázdný a nový, ale na stranu druhou je to problematické jako všechno, co je „poprvé“.


Jak si designéři poradí s bytem 2kk pro mladý pár? Sledujte, jak se staví sen pro svobodné a bezdětné.

Mladý pár Adam a Eva nejsou slavní milenci, ale z běžné a ničím nevybočující novostavby si pomocí hypotéky pořídili dvoupokojový byt s kuchyňským koutem a předzahrádkou. Byt je obyčejný, není zrovna ideálně dispozičně řešený a hlavním problémem je obývací pokoj s kuchyňským koutem. Adam je navíc vášnivý vyznavač kvalitních HI –FI souprav a společně s přítelkyní velmi rád tráví volný čas sledováním filmů na plazmové obrazovce vlastního domácího kina.

Tým designérů, který má tradičně 36 hodin na celou proměnu, se pokusí vyhovět mladému páru ve všem, co pro ně představuje ideální bydlení vč. obdivované „americké lednice“ která v sobě obsahuje výrobník ledu, chladič nápojů apod. Sledujte proměnu, respektive narození bytu, které začíná v obývacím pokoji.

Pokoj

Designéři se rozhodli pro velmi moderní a zároveň elegantní řešení. Barevně je vše laděno do valérů šedé, která se doplňuje s černým koženým sedacím nábytkem v kultivovaného stylu a černou nábytkovou sestavou s atraktivním povrchem ve vysokém lesku.

Barvené řešení je podpořeno barvou stěn, které nejsou jednolité, ale naopak je v nich ukrytý určitý rytmus. Zadní stěna stojící proti oknu je bílá a podélné stěny jsou šedé v mírném tónu. Levá stěna je pak narušena bílím dekorovaným pásem, který se stává výrazným výtvarným prvkem. Místnost působí moderně, komfortně a pohodlně.

Kuchyňský kout

Kuchyň je vyřešena s ohledem na soudobé trendy. Je vysoce funkční, ergonomicky vyhovující a na první pohled představuje nadstandard, třeba už jen díky vysokému podílu nerezových prvků.

Elegantně je pak vyřešen přechod mezi pokojem a kuchyní realizován pomocí jednoduché látkové zástěny. Jídelní kout je pak sice součástí pokoje, ale je výrazně oddělen pomocí zelenkavého pásu na stěně.

Celá koncepce počítala také s jednoduchým a vzdušným pracovním koutem, který zaplňuje jinak těžko využitelný pás stěny mezi okny.


Zdroj: Living.cz
Foto TV Prima: Jak se staví senByt nebyl ničím výjimečný, okna jsou do vnitrobloku a dispozice není úplně nejlepší.

 


Největší výzvou bude obývací pokoj navazující na kuchyňský kout.

 


Jídelní kout je od ostatního vybavení odlišen zelenkavým pásem na stěně

 


Kuchyňský kout je od obývacího pokoje oddělen elegantní textilní zástěnou

 


Vybaven kuchyně je velmi moderní a ergonomicky propracované. Množství nerezových prvků propůjčuje kuchyni oprávněné zdání nadstandardu.

 


Adam i Eva mají zálibu ve sledování domácí kina a tak se plazmová obrazovka stala dominantou jedné ze dvou stěn. Zajímavým prvkem je bílý dekorovaný pás na šedé stěně.

 


Designéři počítali i jednoduchým pracovním místem, které vyplňuje jinak těžko využitelné místo mezi okny.

 


Základem barevnostního řešení se staly valéry šedé

 

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
02. 10. 2011 mistrix proměna (reakcí: 0)
10. 09. 2011 helenadon sen (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Lafik :-) (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
10. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik moc (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist