Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak se staví sen: Kuchyň jako dárek!

Jak se staví sen: Kuchyň jako dárek!

Jak se staví sen: Kuchyň jako dárek!

Magazín: Bydlení | autor: Petra Martišková | vydáno 26. 04. 2011

Také pravidelně postáváte v různých částech vašeho domova a přemýšlíte, co by se kde dalo vylepšit a změnit? Kupujete hromady časopisů s nápady, jak zkrášlit svůj byt či dům? Pak vám docela jistě nesmí uniknout žádný z dílů pořadu: Jak se staví sen. A vězte, že i tentokrát bylo na co koukat.

Při výběru ze tří uchazečů o proměnu se usmálo štěstí na manžele Klímovy, kteří bydlí v malé moravské vesničce a kteří právě tento rok a v době natáčení oslavili téměř neuvěřitelných pětačtyřicet let ode dne, kdy jim zněly svatební zvony. A toto úžasné jubileum (no, řekněte sami, nebylo by to krásné vydržet se svou láskou takovou dobu bok po boku, v dobrém i zlém?) mělo být korunováno dárkem v podobě nové kuchyně.
Nutno podotknout, že kuchyň už opravdu pořádnou úpravu potřebovala.

V původním provedení na vás dýchla atmosféra, kterou člověk cítí právě u babičky na vesnici. Stará linka, podlaha, co vydržela neuvěřitelných čtyřicet let, mohutné litinové topení, které doslova křičelo po novém nátěru a trubky z něj „zdobily“ po obvodu celou místnost.

Proměny se tentokrát ujali designéři Tomáš Marx a David Machač a musím říct, že se jí nezhostili vůbec špatně. Z nudné, tuctové kuchyně, splácané dohromady z několika druhů nábytku, to jak se prostě lety hromadil a měnil podle potřeby, se jim podařilo vytvořit místo hodné velkých oslav i k setkávání celé rodiny. A tu mají manželé Klímovi skutečně širokou.

Kuchyň skutečně skvěle sladili barevně - laminátové desky v bílém provedení s vysokým leskem v kombinaci s dekorem ořechu vypadaly luxusně, stejně jako obrovský plynový sporák na ostrůvku. Co mě naprosto nadchlo, bylo řešení krytu na mohutné topení, stejně jako centrální lustr nad jídelním stolem. Zajímavě vypadala také nika s obrazem. Co ve mně naopak příliš důvěry nevyvolalo, byly plastové židličky k jídelnímu stolu. Nevím proč, ale asi bych se bála na ně sednout s klidným srdcem a to nejsem žádná těžká váha. :-)

Každopádně manželé Klímovi byli maximálně spokojení, paní Klímová byla nesmírně dojatá a já s ní, úsměv na tváři mi naopak vyvolal pan Klíma, který byl vyloženě nadšený především z televize. Tomu říkám praktický přístup.:-)

Btw, pokud se doma mačkáte na pár metrech čtverečních a snažíte si najít kousek místa, kde vás nikdo nebude rušit, pak vás jistě nadchlo bydlení Zory Jandové, která si se svým manželem volá ve stylu: „Kde jsi?“
„Doma a ty?“
„Taky doma.“ :-)

Měnili byste? Já sama za sebe říkám, že raději blízkost svých milých, než abych neměla tušení, že vůbec jsou doma. Co vy?

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2011 mistrix kuchyně (reakcí: 0)
04. 09. 2011 helenadon dárek (reakcí: 0)
28. 08. 2011 Daniela76 Kuchyň (reakcí: 0)
06. 07. 2011 amnoroc Kuchyň jako dárek (reakcí: 1)
04. 07. 2011 jijina kuchyň (reakcí: 1)
28. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
26. 06. 2011 vercatom je (reakcí: 0)
24. 06. 2011 evik56 jak se staví sen (reakcí: 0)
24. 06. 2011 nenulda ... (reakcí: 0)
24. 06. 2011 sportinka1 + (reakcí: 0)
17. 06. 2011 pidulka rekonstrukce (reakcí: 0)
26. 04. 2011 Martasek2704 Kuchyně (reakcí: 0)
26. 04. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
26. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 04. 2011 lenulak - (reakcí: 1)
26. 04. 2011 liddduska změna (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít ostrý jazýček a kdo ti nepůjde z cesty, ten se se zlou potáže. Budeš hádavá a protivná, je jasné, že i... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist