Femina.cz » Magazín » Bydlení » Jak osvěžit své bydlení?

Jak osvěžit své bydlení?

Jak osvěžit své bydlení?

Magazín: Bydlení | autor: Redakce | vydáno 04. 08. 2009

Mnoho lidí není spokojeno se svým bydlením. Připadá jim stále stejné, fádní, malé, funkčně nevyhovující a tmavé atd.. Ovšem ona fádnost, monotónnost a tmavost řešitelná je, a věřte nebo ne, je to někdy víc než snadné.

 

Podle odborníků pohybujících se na poli psychologie a ergonomie, je jedním z hlavních problémů na první pohled velmi banální, ovšem zásadní skutečnost - uživatelé, kteří tzv. nemají rádi své bydlení, kteří považují svůj byt za nudný, depresivní a nevyhovující, v něm nezažívají nic, co považují za přínosné a pro svou osobu potřebné a podstatné.

Jinak řečeno: naučte se ve svém bytě odpočívat a zkuste popřemýšlet, zdali to, co vám tzv. dělá dobře, tedy např. koupel ve vaně, sledování fotbalového přenosu nebo filmů na soupravě domácího kina atd., není možné provozovat také ve vašem bytě. A jde to říct i lapidárně:

Naučte svůj byt sloužit vašim potřebám. Jakmile v něm zažijete něco hezkého, povzbudivého, něco, co vás potěší a uspokojí, pak se do takového bytu budete rádi vracet, neboť to budete chtít zažít znovu.

V novém to jde lépe a možná i samo

Někdy stačí provést v bytě nějakou drobnou změnu, která navodí pocit novosti, neokoukanosti a svěžesti, a ono už to s těmi pozitivními zážitky půjde samo. Je to stejné, jako když vás iritují vaše staré šaty a pak si k nim vezmete novou vázanku nebo košili, blůzu či brož a hned se cítíte lépe. Pokud nevíte, jak na to, zkuste nejčastěji fungující „triky“, které nejsou finančně, logisticky ani jinak náročné a jejich příprava či realizace nezabere mnoho času.

1. změňte osvětlení té „nejnudnější“ a nebo jinak a podle vás nejhorší místnosti. Pořiďte si jednoduše nějakou lampičku, která vytváří nějaké náladové osvětlení. I intimní atmosféře pak zkuste prožít hezký večer, třeba s hudbou či láhví vína a partnerem, to je přirozeně na vás. Důležité je, abyste si uvědomili, jak jste příjemného zážitku dosáhli a uměli to zopakovat.

2.
dobře funguje také změna barvy a řešení jedné ze stěn.

3. přeskupte nábytek tak, abyste změnili nejen dispozici, ale také pohled, který se vám doposud např. z gauče či křesla nabízel. V „nové“ místnosti pak zkuste zažít něco příjemného a dobré je podpořit efekt změny nějakým novým prvkem, např. již zmiňovanou lampou pro intimní osvětlení, nebo jiným doplňkem. Tím může být např. fotografie či interiérový plakát na zdi.

4. naučte se v bytě relaxovat. Dobře fungují např. koupele v olejových lázních, kterých je v drogeriích nabízený poměrně velký výběr.Z podkladů Mudr. Jaroslava Šmolíka Csc., zpracoval Karel Holý, Foto 3DH interiér , Ideal Standard

 

Zdroj: www.living.cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
01. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon byt (reakcí: 0)
03. 07. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
02. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 06. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
15. 03. 2011 christine123 zmena (reakcí: 0)
13. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik no (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se raději nepouštěj do žádných sporů, raději ustup a odejdi. Malé nedorozumění se totiž může zvrtnout v pořádnou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist