Femina.cz » Magazín » Bydlení » Domácí pracovna chytře a útulně

Domácí pracovna chytře a útulně

Domácí pracovna chytře a útulně

Magazín: Bydlení | autor: Dorotka G. | vydáno 05. 06. 2014

Nevím, jak vy, ale já si velmi zakládám na tom, jak bydlím. Nemusí to být honosné a drahé bydlení, ale musí být útulné. Doma se musím cítit dobře. Nepotřebuju k životu koženou sedačku, ani plazmovou televizi, ale voňavé svíčky a pohodlné křeslo s lampou, pod kterou si můžu číst. A stejně tak se stavím i k pracovně.

Stále častěji se do našich domovů vkrádá podivná místnůstka, kterou jsme dříve neznali, a kterou honosně nazýváme pracovna, ač v ní většinou jen tak surfujeme po internetu nebo klábosíme s kamarádkami. Jen málokdo si může dovolit komfort vlastního pokoje. A tak to pytlíkujeme jak se dá. Někdo vtěsná psací stůl s počítačem k dětem do pokojíku a pak se s nimi neustále pere o volné místo, jiný si dá počítač do ložnice. Jinde ho najdete v obýváku a jedna má kamarádka vtipně našla místo pro svůj koutek v rohu vstupní chodby.

Ideálním řešením je přepažit největší místnost v bytě. Většinou to bývá obývací pokoj. Ten můžete přepažit mělkými skříňkami a rozdělit tak opticky i funkčně pokoj na pracovní a odpočinkovou část. Mělké skříňky nebo policový systém nám poslouží i jako úložné prostory. Použijete-li však masivní a tmavý nábytek, místnost nebude vzdušná a bude působit přeplácaně.

Svatební speciál: Nápady na obřad i svatbu jinde

Svatební speciál: Nápady na obřad i svatbu jinde

Právě teď přichází období svateb, a proto jsme se rozhodli vás inspirovat. Pokud vás drahý požáda...

Místo skříněk nebo polic můžete použít i paraván. Na trhu najdete poměrně zajímavé kousky, které se budou hodit do každého interiéru. Místnost můžete rozdělit sedací soupravou či jednoduchou deskou, která bude sahat jen do výše stolu. Vyvarovat byste se měli příček přes celou místnost, neboť vám vzniknou dvě malé místnůstky, a pak se nebudete cítit dobře ani v jedné.

Klidně se nechte inspirovat bytovými architekty a zapomeňte na pravoúhlou pravidelnost. Však můžete místnost rozdělit klidně šikmo a získá tím nejen na atraktivitě a vzhledu. Ale bude i lépe přístupná pro všechny. Pokud se opravdu tísníte v malých prostorách, sáhněte po nábytku na kolečkách, nebo nábytku, který můžete skládat. Při práci si stůl rozložíte a po práci sbalíte notebook i stůl, a je uklizeno. 

Jak řešíte nedostatek místa v panelákových bytech vy? 

Foto: Profimedia.cz,

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
25. 08. 2014 Lennanov Kabely (reakcí: 0)
09. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
09. 06. 2014 IVANKA294 ... (reakcí: 1)
06. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 06. 2014 glady ... (reakcí: 0)
06. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

22. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Zvláštní sen, který tě v noci proubudil, ti bude strašit v hlavě po celý den. A to tak, že se rozhodneš zajít do ezot... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist