Femina.cz » Magazín » Bydlení » Čtyři triky, jak najít v malé kuchyni více místa

Čtyři triky, jak najít v malé kuchyni více místa

Čtyři triky, jak najít v malé kuchyni více místa

Magazín: Bydlení | Komerční prezentace | vydáno 08. 03. 2016

Kuchyně je srdcem domova. Není jen místem, kde vznikají ty nejlepší pochoutky, ale i prostor, kde se sejde celá rodina. Co ale dělat, když nejoblíbenější místo bytu není zrovna největší? Pokud dodržíte několik základních pravidel, i miniaturní kuchyně se promění v gastronomický ráj.

Jak vypadá malá kuchyně v nejkrásnějších českých domácnostech, zjistíte na Favi.cz. V největším on-line katalogu nábytku a dekorací s více než 200 000 krásnými kousky zařídíte úsporně i tu vaší. 

Pozor na nevyužité prostory

Opravdu máte v kuchyni málo místa? Podívejte se znova. Možná máte úložné prostory přímo před nosem. Většinu prostoru zabírá kuchyňský nábytek. Napadlo vás ale někdy, že skříňky nemusí stát jenom na zemi? Zavěste je na stěnu, klidně až do stropu. 

Často se také zbytečně zapomíná na prostor u dveří. Ten stačí vybavit regálem nebo poličkou a o další místo na hrnce a kuchyňské spotřebiče je vystaráno. To samé platí pro radiátor. Přístupu tepla nebudete bránit, pokud před něj umístíte otevřený regál. 

 

Stavíme do výšky

I místo mezi horními a spodními skříňkami by bylo škoda nevyužít. Vyplní je například polička nebo chytrý závěsný systém. Ty mezi sebou můžete volně kombinovat a doplňovat. Nábytek stavte „do výšky“. Pokud přijde na rozhodování, vždy volte raději vyšší kousek s menší šířkou. Nejlépe takto ušetříte na odpadkovém koši. Pořídit můžete i takový, který je dopředu vybaven speciálně oddělenými přihrádkami na recyklaci. Nejenže šetříte přírodu, ale i místo.  

 

Velké spotřebiče, ještě větší problémy

Trávíte v kuchyni opravdu tolik času? Pokud vaříte pouze o víkendu a troubu nezapnete třeba celý měsíc, je zbytečné investovat prostor a peníze na velké domácí spotřebiče. Místo toho se poohlédněte po jejich menších verzích. Miniaturní chladnička nebo myčka možná nepojme tolik, co jejich standardní verze, může ale zcela vyhovovat vašim potřebám. To samé platí o sporáku. Méně náruživí kuchaři si vystačí dvouplotýnkovým vařičem a oddělenou minitroubou. 

 

Krotitelé chaosu

Zvětšit svou kuchyň můžete i vizuálně. Stačí se zbavit mnoha drobností, které z kuchyně vytváří nepřehledný chaos. V tom pomůžou chytré vychytávky do kuchyně.

Mycí prostředky se nemusí povalovat na dřezu, stačí si pořídit dobrý stojánek. Stojan umístíte pomocí přísavek na vnitřní stranu dřezu, čímž šetříte místo na pracovní ploše. Na té by obecně nemělo být nic, co zrovna nepotřebujete. Klasický odkapávač nádobí stačí vyměnit za jeho skládací variantu. Po použití ho složíte do plochého tvaru, takže nebude zbytečně strašit na kuchyňské lince

Buydesign.cz, hdesign-shop.cz

Komerční prezentace

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
09. 03. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

05. 12. 2016 Horoskop Býk

Pokud se vydáváš na cesty, rozhodně si dobře nastuduj mapu nebo použij navigaci, jinak hrozí, že zabloudíš i na místě... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist