Femina.cz » Magazín » Bydlení » Bydlení: Pár tipů pro zkrášlení vaší koupelny

Bydlení: Pár tipů pro zkrášlení vaší koupelny

Bydlení: Pár tipů pro zkrášlení vaší koupelny

Magazín: Bydlení | autor: Lucie Sýkorová | vydáno 05. 05. 2011

Někdy stačí koupelnu provonět, jindy jí dodá zcela nový ráz pár drobných úprav. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to!

Provoňte svou koupelnu
Vůně umí vykouzlit zcela jedinečnou atmosféru, a to především v interiérech, kde je koupelna spojena s toaletou. Voňavou a zároveň esteticky působivou variantou jsou dekorativní vonné svíce. Nemusíte se bát ani větších svící či masivnějších ozdobných svícnů. Například v rustikálních koupelnách vypadají nádherně dominantní tepané, či vyřezávané svícny s kovovou patinou.

Další variantou jsou vonné oleje - a to nejen ty do koupele. Nejsou tak "agresivní" jako svíčky, protože mohou být vyrobeny na přírodní bázi. Pokud si potrpíte na minimum dekorací a upřednostňujete raději minimalističtější dekorativní prvky, můžete zvolit i chemické vonné prvky. Vhodnější jsou ty, které mají funkce uvolňování vůně na časový spínač. Vůní je dnes nepřeberné množství a tak bezpochyby každý najde tu svou.

Nemusí pršet, stačí když kape
Vaši koupelnu osvěží i drobné úpravy - například můžete vyměnit staré police na parfémy a nebo přetřít staré, nějakou osvěžující barvou. Nechcete-li malovat, můžete police polepit samolepící tapetou nebo je úplně nahradit nápaditými textilními vaky.

Koupelnu můžeme zkrášlit i skleněnými nádobkami se solí do koupele nebo pěknými manufakturními mýdly. Pořiďte si koupelnové doplňky v jednotné barevnosti ze stejného materiálu a pokud nechcete měnit všechny doplňky - máte-li například pár podobných kousků již zakoupených, zvolte naopak absolutní kontrasty. Zkrátka pořiďte doplňky, které budou s vašimi stávajícími tvořit jakýsi roztomilý chaos (ale nepřežeňte to). Pokud bude "misch masch" stylů jednotlivých kousků jemně zvolený, naopak to může "rozbít" fádnost celého prostoru. Přidejte lehké světlo. Pruh světla pod stropním podhledem vám místnost zlehka nasvítí a zpříjemní.Velmi příjemné jsou koupelny ve středomořském stylu - pokud si chcete přivést trochu té "mořské" atmosféry i k vám domů, stačí sehnat bílé, spíše slabší lanko, na které pomocí silného lepidla připevníte dekorativní mušle a lastury (nepravidelné rozmístění, společně s různě uvázanými uzly vypadá působivě). Lanko pak pomocí malých skob či naopak dekorativních větších hřebíku s pozlacenou hlavičkou přitlučte ke stěně či stropu. Tato mořská nebesa vypadají pěkně v kombinaci s dekorativními oblázky a odstíny tyrkysové, pískové a bílé barvy.

Schovejte starou pračku
I v malé koupelně můžete rafinovaně ukrýt starou oprýskanou pračku. Pořiďte si například ratanové desky o rozměrech vaší pračky a obestavte ji jimi - tedy kromě přední strany, kde jsou dveře bubnu pračky. Tuto přední stranu zastavte deskou, kterou k ostatním připevníte jen na jedné straně (ideálně na té, kde je i pant k otevírání bubnu pračky). Nefandíte-li ratanu, stačí sbít pár tenkých latěk a udělat obdobnou ohrádku. Hyzdí-li vaši pračku pouze oprýskaný lak, samolepící tapety v lesklých povrchových úpravách nebo jen samostatné samolepící motivy budou tím pravým řešením pro vás.

 

Čtěte také:

- 5 nejdražších van světa

- Koupelnové proměny pro každého

- Nadčasová koupelna plná technologií

Oblečte koupenu do textilu
Zatímco muži zpravidla ocení šedé a černé odstíny, ženy se nebojí výrazných barev, jako je oranžová, červená, žlutá atd. Oblíbené jsou geometrické prvky a květinové vzory, které jsou navíc letos v kurzu. Od malých po velké, nenapodobují ale žádný určitý květ. Velmi pěkné jsou i černobílé kombinace s motivy "old school" rukopisu - vypadají velmi stylově a v interiérech koupelny i velmi originálně. Pokud si nevyberete z nabízených možností, pak si lze koupelnový textil nechat ušít dle vlastního návrhu. Může se na něm například opakovat vzor obkladu, vaše jméno nebo zkrátka vaše oblíbené slovíčko či fráze (třeba "I love you":-)).

Připraveno ve spoluprácis living.cz

Prohlédněte si inspirativní fotky koupelen

Další články z rubriky

Komentáře (28)

Datum Autor Nadpis
21. 09. 2011 mistrix koupelna (reakcí: 0)
04. 09. 2011 helenadon koupelna (reakcí: 0)
13. 07. 2011 Lucie . (reakcí: 0)
06. 07. 2011 amnoroc koupelna (reakcí: 0)
01. 07. 2011 mipal koupelna (reakcí: 0)
30. 06. 2011 aniahon koupelna (reakcí: 2)
30. 06. 2011 Lafik Koupelna (reakcí: 0)
28. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
26. 06. 2011 jijina ... (reakcí: 0)
26. 06. 2011 Lorena koupelna (reakcí: 0)
26. 06. 2011 vercatom taky (reakcí: 1)
24. 06. 2011 nenulda ... (reakcí: 1)
23. 06. 2011 sotek koupelna (reakcí: 0)
23. 06. 2011 lijan koupelna (reakcí: 0)
22. 06. 2011 susinka * (reakcí: 0)
20. 06. 2011 hela Keby (reakcí: 0)
19. 06. 2011 pruew koupelna (reakcí: 0)
14. 06. 2011 Reesie Koupelny (reakcí: 0)
08. 05. 2011 Bobina1 koupelny (reakcí: 0)
07. 05. 2011 ladouch - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist