Femina.cz » Magazín » Bydlení » 10 nejoriginálnějších domovních zvonků

10 nejoriginálnějších domovních zvonků

10 nejoriginálnějších domovních zvonků

Magazín: Bydlení | autor: Lucie Sýkorová | vydáno 10. 01. 2011

Dnešní moderní design si umí pohrávat s lecjakými detaily, a proto mu nemohly uniknout ani zvonky u vstupních dveří. Máme pro vás TOP10 těch nejoriginálnějších a nejvtipnějších. Stylový zvonek, multifunkční zvonek i kuriózní zvonek – zkrátka je z čeho vybírat!

Anglický překlad pro výraz „zvonek u vstupních dveří“, nebo-li „vstupní zvonek“, zní  Enterbell. Anglický výraz, jak jste si jistě všimli, obsahuje slovo Enter – a nemusíte být počítačový expert, abyste si slovo Enter spojili s dominantní klávesou na klávesnici vašeho PC či laptopu. Udělat ale  ze zvonku u dveří  cool designovou vychytávku, na to byste nejspíš museli být šanghajským designérem Li Jianyem.

Li Jianye má však na svém designérském kontě kromě zmíněného „klávesozvonku“ i další kreativní zvárnění tohoto signálního tlačítka. Je jím „klavírní zvonek“. Má několik funkčních klavírních kláves, jež při dlouhém čekání na přivítání umožňují hostům zahrát si obíbenou melodii :-)

Designové studio Spore, působící ve Washingtonu zase vyvinulo LED zvonkové tlačítko s názvem True. LED zvonek je vyroben z kovu a nabízí plnohodnotné LED diodové podsvícení v několika různých barvách.

Pod designem a důmyslností konstrukčního zařízení hudebního „music zvonku“ najdete podpis  Mike Skene. Zařízení, nabízející moderní design a několik volitelných atraktivních melodií a zvuků, vychází z technologie klasického zvonku, doplněného o 13 odlišných zvonkoher. Fascinující na tom je, že si prostřednictvím aplikací iTunes mohou majitelé zvonku stahovat nové a nové vyzváněcí melodie a tóny, a to v několika sekundách přímo do systému zvonku.

Vždy se najde vhodná příležitost pro slavnostní sklenku nějakého lahodného moku. O to více, jedná-li se o návštěvu. Z toho zřejmě vycházel designér Peter Van Der Jagt, autor tohoto skvostu. Celý zvonek je jemná ruční práce, která v základu konceptu vychází z designu sklenice na víno.

Home Visitor Recorder, neboli domácí rekordér návštěv zkonstruoval designér Dominic Wilcox. Tento zvonek eviduje statistiky návštěvnosti – podobně, jako je tomu u webových počítadel. Kromě počtu návštěv toto zařízení sleduje i průměrnou dobu návštěvy nebo třeba věk a váhu hostů :-)

Zvonek v designu jeleního pozadí, přičemž je návšteva nucena stisknout tlačítko přímo na místě, kde byl anální otvor – tak to je počin designového studia DBD. Vcelku dobrý nápad, pakliže VŮBEC nechcete být rušeni návštěvami.

Vtipálci z oddělení pro výrobu a vývoj „roztomilých hloupostí“, kterých je ve Státech skutečně mnoho, se rozhodli podmanit si trh svým nukleárním zvonkem, který po stisknutí vyděsí návštěvu množstvím alarmů a světélkujících signálů, že hosté budou mít skutečně pocit, že nedopatřením spustili zahajovací proces odpálení jaderného výbuchu. Podobně intenzivní zážitek nabízí také další šokující verze signálního zvonku – Eyeball. Tento zvonek je vyroben z měkké variabilní hmoty, která se při dotyku nafukuje a na omak má takovou strukturu, že si připadáte, jako byste se někomu snažili vydloubnout oko.

Roztomilý kýč v podobě bronzové žáby, plnící funkci signálního zvonku, jež je ukryt v žabích ústech jistě potěší všechny milovníky přírody. To, že hosté při příchodu ke dveřím budou asi dlouho marně hledat tlačítko a raději pak zaklepou, je asi jedno...

Připraveno ve spolupráci s Living.cz

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2011 mistrix zvonky (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Vlcice78 + (reakcí: 0)
02. 07. 2011 jijina + (reakcí: 0)
01. 07. 2011 Lafik :-D (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
13. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Viky17 10 nejoriginálnějších domovních zvonků (reakcí: 0)
09. 03. 2011 manislava ZVONKY (reakcí: 0)
28. 02. 2011 puntik ten (reakcí: 3)
25. 02. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 02. 2011 Marie1945 zvonky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

17. 01. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes se rozhodneš změnit svůj život od základu. Než se však pustíš do těch radikálních změn, raději si o tom promluv ... Celý horoskop

Karta dne

Kolo štěstí
Důvěřuj v přirozený běh života, jedno náročné období je u konce, možná ještě necítíš úlevu a stále jsi ve vleku smutných událostí, ale věř, že zlepšení již přichází. Z...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist