Femina.cz » Magazín » Bydlení » 10 nejoriginálnějších domovních zvonků

10 nejoriginálnějších domovních zvonků

10 nejoriginálnějších domovních zvonků

Magazín: Bydlení | autor: Lucie Sýkorová | vydáno 10. 01. 2011

Dnešní moderní design si umí pohrávat s lecjakými detaily, a proto mu nemohly uniknout ani zvonky u vstupních dveří. Máme pro vás TOP10 těch nejoriginálnějších a nejvtipnějších. Stylový zvonek, multifunkční zvonek i kuriózní zvonek – zkrátka je z čeho vybírat!

Anglický překlad pro výraz „zvonek u vstupních dveří“, nebo-li „vstupní zvonek“, zní  Enterbell. Anglický výraz, jak jste si jistě všimli, obsahuje slovo Enter – a nemusíte být počítačový expert, abyste si slovo Enter spojili s dominantní klávesou na klávesnici vašeho PC či laptopu. Udělat ale  ze zvonku u dveří  cool designovou vychytávku, na to byste nejspíš museli být šanghajským designérem Li Jianyem.

Li Jianye má však na svém designérském kontě kromě zmíněného „klávesozvonku“ i další kreativní zvárnění tohoto signálního tlačítka. Je jím „klavírní zvonek“. Má několik funkčních klavírních kláves, jež při dlouhém čekání na přivítání umožňují hostům zahrát si obíbenou melodii :-)

Designové studio Spore, působící ve Washingtonu zase vyvinulo LED zvonkové tlačítko s názvem True. LED zvonek je vyroben z kovu a nabízí plnohodnotné LED diodové podsvícení v několika různých barvách.

Pod designem a důmyslností konstrukčního zařízení hudebního „music zvonku“ najdete podpis  Mike Skene. Zařízení, nabízející moderní design a několik volitelných atraktivních melodií a zvuků, vychází z technologie klasického zvonku, doplněného o 13 odlišných zvonkoher. Fascinující na tom je, že si prostřednictvím aplikací iTunes mohou majitelé zvonku stahovat nové a nové vyzváněcí melodie a tóny, a to v několika sekundách přímo do systému zvonku.

Vždy se najde vhodná příležitost pro slavnostní sklenku nějakého lahodného moku. O to více, jedná-li se o návštěvu. Z toho zřejmě vycházel designér Peter Van Der Jagt, autor tohoto skvostu. Celý zvonek je jemná ruční práce, která v základu konceptu vychází z designu sklenice na víno.

Home Visitor Recorder, neboli domácí rekordér návštěv zkonstruoval designér Dominic Wilcox. Tento zvonek eviduje statistiky návštěvnosti – podobně, jako je tomu u webových počítadel. Kromě počtu návštěv toto zařízení sleduje i průměrnou dobu návštěvy nebo třeba věk a váhu hostů :-)

Zvonek v designu jeleního pozadí, přičemž je návšteva nucena stisknout tlačítko přímo na místě, kde byl anální otvor – tak to je počin designového studia DBD. Vcelku dobrý nápad, pakliže VŮBEC nechcete být rušeni návštěvami.

Vtipálci z oddělení pro výrobu a vývoj „roztomilých hloupostí“, kterých je ve Státech skutečně mnoho, se rozhodli podmanit si trh svým nukleárním zvonkem, který po stisknutí vyděsí návštěvu množstvím alarmů a světélkujících signálů, že hosté budou mít skutečně pocit, že nedopatřením spustili zahajovací proces odpálení jaderného výbuchu. Podobně intenzivní zážitek nabízí také další šokující verze signálního zvonku – Eyeball. Tento zvonek je vyroben z měkké variabilní hmoty, která se při dotyku nafukuje a na omak má takovou strukturu, že si připadáte, jako byste se někomu snažili vydloubnout oko.

Roztomilý kýč v podobě bronzové žáby, plnící funkci signálního zvonku, jež je ukryt v žabích ústech jistě potěší všechny milovníky přírody. To, že hosté při příchodu ke dveřím budou asi dlouho marně hledat tlačítko a raději pak zaklepou, je asi jedno...

Připraveno ve spolupráci s Living.cz

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2011 mistrix zvonky (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Vlcice78 + (reakcí: 0)
02. 07. 2011 jijina + (reakcí: 0)
01. 07. 2011 Lafik :-D (reakcí: 0)
29. 06. 2011 ralbosanka + (reakcí: 0)
13. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Viky17 10 nejoriginálnějších domovních zvonků (reakcí: 0)
09. 03. 2011 manislava ZVONKY (reakcí: 0)
28. 02. 2011 puntik ten (reakcí: 3)
25. 02. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 02. 2011 Marie1945 zvonky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 03. 2017 Horoskop Blíženec

S partnerem to nebude vůbec růžové, zvykl si na tvoji péči a tobě došlo, že tě jen využívá. S klidnou hlavou mu sděl ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist