Femina.cz » Femina TV » Zábava » Trailer: Poslední oscarový kandidát Winter´s Bone

Trailer: Poslední oscarový kandidát Winter´s Bone

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 01. 02. 2011

Napínavé drama o mladé dívce, která hledá svého nezvěstěného otce, má šanci na čtyři Oscary. Včetně toho za nejlepší film. A to už stojí za to, si ho trochu představit.

Zbytek kandidátů na nejprestižnější cenu za nejlepší snímek roku 2010 už znáte – buď z kin, nebo aspoň z trailerů. Kromě Opravdové kuráže - její recenzi ale přineseme už za dva týdny. Zbývá představit tedy z desetičlenného seznamu ten poslední titul – podle abecedy i podle očekávání, že se cenu skutečně získá.

I když drama Winter´s Bone sbírá ovace už od své premiéry loni v lednu, na dnes už proslulém festivalu a trhu s nezávislými filmy Sundance, kde vyhrálo hlavní cenu za film i cenu za scénář. Ani za ten rok na něj Akademie nezapomněla a o titul za nejlepší film i scénář se uchází i teď na Oscarech. K tomu nominaci získal i herec John Hawkes a herečka Jennifer Lawrence, o jejímž výkonu se taky píše v superlativech.

Nejspíš proto, že hraje hlavní roli dospívající holky, co na sebe vlastně vzala břemeno hlavy rodiny. Otec je bůhvíkde, matka má věčně deprese, teď ale bude muset hrdinka ztraceného tátu najít, aby zabránila evakuaci svých blízkých z jejich domu. A protože se její rodič živí dost kriminální činností, nebude její pátrání zrovna bezpečné.

Trailer láká napínavou atmosférou, příslibem temného tajemství i pozitivními výkřiky různých známých amerických kritiků. Nezbývá jim než věřit a trpělivě čekat, jestli oscarové nominační odlesky pomůžou, aby se drama Winter´s Bone dostalo i do českých kin. Mimochodem film natočila žena (Debra Granik) a knižní předloha pochází od Daniela Woodrella, kterému zfilmovali už drama z americké občanské války Jízda s ďáblem.

Na co se těším:
na nominované výkony Jennifer Lawrence (kterou neznám vůbec, ale může z ní být brzo hvězda), a Johna Hawkese (kterého znám jen z rolí slabých loserů)
na odhalení tajemství

Čeho se bojím:
že film o spodině společnosti bude moc drsný, zvlášť na české distributory

Datum premiéry: v USA 11. 6. 2010, v Německu 31. 3., u nás zatím ne

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 03. 2011 stepanecka Hm. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

29. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zdravý životní styl máš v malíčku, ale jen teoreticky, praxe poněkud pokulhává a začíná to být znát na tvé postavě. M... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist