Femina.cz » Femina TV » Zábava » The Words: Komorně zajímavá romantika

The Words: Komorně zajímavá romantika

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 11. 10. 2012

Hezká melancholicky romantická klavírní hudba přesně navozuje náladu, v níž byste kinonovinku The Words měly sledovat. I samotný film, jehož název český distributor nepochopitelně nepřeložil jako Slova, je melancholická pohledná komorní romantika.

Na příběhu čtyř generací, který se odehrává ve třech rovinách, vypráví něco málo o tíze špatných rozhodnutí, s nimiž musíme žít, korozi neupřímnosti, povaze fikce. A o tom, že žena je vždy lepší volba pro muže, než slova a jeho ambice, proto The Words patří mezi romance.

Žádné z témat tu není pořádně rozvedené nebo předvedené tak sofistikovaně a tak srdceryvně nebo krutě jako v Pokání s Jamesem McAvoyem nebo aspoň v Allenově ironické komedii Poznáš muže svých snů. I tam jedna z postav ukrade jinému skvělý román, který by ona sama nikdy nedokázala napsat, a vydává ho za svůj. Stejně jako tady jeden z hrdinů v podání Bradley Coopera, sympatického a přesvědčivého v roli muže, který nechce přiznat sobě ani své ženě, že je vlastně loser.

Vedle Coopera zbylé zásadní mužské postavy hrají Jeremy Irons, velmi dobrý i přes všechny ty umělé vrásky navíc, příhodně unavený a mírně úlisný Dennis Quaid a romanticky krásný mladý Ben Barnes v nostalgické sépiově zabarvené retro rovině z poválečné Paříže. Osudové ženy vypadají jako Zoë Saldana a blond Francouzska Nora Arnezeder, panenka Olivia Wilde tu trochu matoucím způsobem slouží jen k pokládání otázek a odhalování tajemství.

[[related]]

Právě na nezvyklé struktuře děje, který na pokračování vypráví příběhy, jež se na konci spojí v jeden, stojí velká část přitažlivosti filmu. Komorní melodrama o hořkosladkém životě se odvíjí v příjemně neuspěchaném tempu, skoro vybízejícím popíjet k sledování víno. Jako víno je taky opojné a až z něj vystřízlivíte, lepší bude už se nevracet k jeho opsaným stereotypům a nedomyšleným detailům, které bližší zkoumání ani úplně neustojí (kde třeba vzal Bradleyho švorcový hrdina peníze na svatební cestu do Paříže, kam musel  jet, aby tam našel rukopis onoho úžasného románu?). Stačí si vychutnat pocit, který The Words umí vyvolat, a po příchodu domů beze slov obejmout své milované.

[[gallery]]

The Words, USA 2012, 102 min. Režie Brian Klugman, Lee Sternthal, hrají Bradley Cooper, Jeremy Irons, Zoë Saldana, Dennis Quaid, Ben Barnes, Olivia Wilde, Nora Arnezeder. Premiéra 20. 9. 2012.

Hodnocení: 70 %

foto: D-Cinema

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
21. 10. 2012 manislava film (reakcí: 0)
14. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
12. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 03. 2017 Horoskop Blíženec

S partnerem to nebude vůbec růžové, zvykl si na tvoji péči a tobě došlo, že tě jen využívá. S klidnou hlavou mu sděl ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist