Femina.cz » Femina TV » Zábava » Song týdne: Joss Stone a kluk, který možná stojí za všechny trable

Song týdne: Joss Stone a kluk, který možná stojí za všechny trable

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 10. 2011

Narodila se na jaře roku 1987 jako Joscelyn Eve Stoker a svět ji zná jako Joss Stone. Zní jako čtyřicetiletá černošská diva s velkými plícemi a přitom to je mladá hubená Angličanka. Soul a R´n´B v jejím podání ale letí, prodala už miliony alb a vyhrála Grammy i Brit Awards.

Na soulu taky třetí ze čtyř sourozenců z Doveru vyrostla. Když se ve čtrnácti účastnila show stanice BBC Star for a Night, vyhrála ji s písní od Donny Summer z roku 1979. Její talent byl rychle rozpoznán, debutová deska The Soul Sessions jí vyšla už v roce 2003. A všichni začali psát o šestnáctiletém zázraku s neskutečně zralým hlasem. Joss se mohla vykašlat na školu, která jí stejně moc nešla („Ne že bych byla hloupá, ale jsem trochu dyslektik a jsem spíš umělecky založená než akademicky“), a živit se zpíváním.

Druhé album Mind, Body & Soul vyšlo už za rok a obsahovalo tentokrát i původní songy. Ohlas byl ještě nadšenější. Joss se stala nejmladší ženou, která dosáhla na první místo anglického žebříčku desek, získala dvě Brit Awards a tři nominace na jejich slavnější americkou obdobu Grammy, kterou o dva roky později taky vyhrála.Populární a uznávaná zůstává dodnes a žádné větší skandály téhle svobodomyslné vegetariánce, co zpívá ráda bosa, pozici v hudebním světě neohrozily. Naštěstí se to nepovedlo ani dvěma mužům, které letos britská police zatkla za to, že plánovali zpěvačku okrást a zabít.

Od roku 2006 Joss Stone i příležitostně hraje, nejvíc byla vidět v seriálu Tudorovci, kde dostala roli Jindřichovy čtvrté ženy Anny Klévské, kupodivu zrovna té, která proslula tím, že nebyla pro anglického krále dostatečně hezká. Joss je přitom nejen dostatečně hezká, ale i dostatečně talentovaná na to, aby ji do své superskupiny Superheavy přizvali Mick Jagger, Dave Stewart, Damian Marley a oscarový skladatel A. R. Rahman. 

Letos v létě stále velmi mladé zpěvačce vyšla už pátá deska, nazvaná LP1, a spolu s ní i singl Somehow, o vztahu s klukem, který vůbec není dokonalý, ale pořád jí na něm něco nějak přitahuje. Klip k písničce sice nenatočila, následující video ale zato ukáže, jakou atmosféru mají její koncerty.

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
03. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 10. 2011 manislava song (reakcí: 0)
25. 10. 2011 Daniela76 Song týdne (reakcí: 0)
24. 10. 2011 Lydia001 Song (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist