Femina.cz » Femina TV » Zábava » Song týdne: Joss Stone a kluk, který možná stojí za všechny trable

Song týdne: Joss Stone a kluk, který možná stojí za všechny trable

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 10. 2011

Narodila se na jaře roku 1987 jako Joscelyn Eve Stoker a svět ji zná jako Joss Stone. Zní jako čtyřicetiletá černošská diva s velkými plícemi a přitom to je mladá hubená Angličanka. Soul a R´n´B v jejím podání ale letí, prodala už miliony alb a vyhrála Grammy i Brit Awards.

Na soulu taky třetí ze čtyř sourozenců z Doveru vyrostla. Když se ve čtrnácti účastnila show stanice BBC Star for a Night, vyhrála ji s písní od Donny Summer z roku 1979. Její talent byl rychle rozpoznán, debutová deska The Soul Sessions jí vyšla už v roce 2003. A všichni začali psát o šestnáctiletém zázraku s neskutečně zralým hlasem. Joss se mohla vykašlat na školu, která jí stejně moc nešla („Ne že bych byla hloupá, ale jsem trochu dyslektik a jsem spíš umělecky založená než akademicky“), a živit se zpíváním.

Druhé album Mind, Body & Soul vyšlo už za rok a obsahovalo tentokrát i původní songy. Ohlas byl ještě nadšenější. Joss se stala nejmladší ženou, která dosáhla na první místo anglického žebříčku desek, získala dvě Brit Awards a tři nominace na jejich slavnější americkou obdobu Grammy, kterou o dva roky později taky vyhrála.Populární a uznávaná zůstává dodnes a žádné větší skandály téhle svobodomyslné vegetariánce, co zpívá ráda bosa, pozici v hudebním světě neohrozily. Naštěstí se to nepovedlo ani dvěma mužům, které letos britská police zatkla za to, že plánovali zpěvačku okrást a zabít.

Od roku 2006 Joss Stone i příležitostně hraje, nejvíc byla vidět v seriálu Tudorovci, kde dostala roli Jindřichovy čtvrté ženy Anny Klévské, kupodivu zrovna té, která proslula tím, že nebyla pro anglického krále dostatečně hezká. Joss je přitom nejen dostatečně hezká, ale i dostatečně talentovaná na to, aby ji do své superskupiny Superheavy přizvali Mick Jagger, Dave Stewart, Damian Marley a oscarový skladatel A. R. Rahman. 

Letos v létě stále velmi mladé zpěvačce vyšla už pátá deska, nazvaná LP1, a spolu s ní i singl Somehow, o vztahu s klukem, který vůbec není dokonalý, ale pořád jí na něm něco nějak přitahuje. Klip k písničce sice nenatočila, následující video ale zato ukáže, jakou atmosféru mají její koncerty.

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
03. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 10. 2011 manislava song (reakcí: 0)
25. 10. 2011 Daniela76 Song týdne (reakcí: 0)
24. 10. 2011 Lydia001 Song (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist