Femina.cz » Femina TV » Zábava » Song týdne: Hit mladé chráněnky Amy Winehouse

Song týdne: Hit mladé chráněnky Amy Winehouse

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 22. 08. 2011

Je jí teprve patnáct, s make-upem ale vypadá na víc a zní už úplně jako dospělá. Londýňanku Dionne Bromfield sama Amy Winehouse pasovala na svou nástupkyni. Talentu na to má dost.

Snad její brzký start nepředznamená taky její brzký pád, kterým by Amy Winehouse následovala. Nedávno zesnulé královně britského soulu vděčí Dionne za své objevení. Její kmotra s ní už v roce 2009 vystoupila ve videu na youtube, kde tehdy třináctileté dívenka přezpívala písničku Alicie Keats If I Ain´t Got You.

Amy pak pro ni dokonce založila nahrávací společnost Lioness Records, aby měl mladý talent kde vydat desku. „Když jsem Dionne poprvé slyšela zpívat, nemohla jsem věřit tomu, co slyším, že taková mladá kočka má tak úžasný hlas. Je mnohem lepší, než jsem v jejím věku byla já. Jsem na ni tak pyšná,“ rozplývala se Winehouse nad kmotřenkou. A vzala ji s sebou i do televizní show Strictly Come Dancing, britské obdoby Stardance, kde Dionne zapěla svůj první hit, cover verzi písně z 60. let Mama Said.

Na své první desce, Introducing Dionne Bromfield, dcerka anglické matky a jamajského otce, který z jejího života brzo zmizel, zpívala samé převzaté písně a podle kritiků to znělo jako „drahé karaoke“. Druhou desku Good for the Soul ale letos ohlásil singl Yeah Right, na jehož složení se už zpěvačka sama podílela. A jak potvrzuje i nový singl Foolin´, album se naopak skládá ze samých původních písní.

„Pro Yeah Right jsem prostě chtěla něco chytlavého, chtěla jsem napsat o něčem, co každý den říkáme. Tenhle song rozhodl o tom, kam bude celé album směřovat, protože stvořil přesně ty vibrace, o které mi šlo – stará škola, ale pro dnešní generaci,“  říká o svém zatím největší hitu Dionne. Namalovaná a nastrojená v něm vyčítá svému klukovi, kterého si v klipu zahrál o rok starší americký raper Diggy Simmons, že jí lže. Ve Foolin´zase popisuje, jak balit kluky. Studentka divadelní školy pro mladé talenty se očividně nemůže dočkat, až bude dospělá.

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
03. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 08. 2011 manislava chráněnka (reakcí: 0)
25. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 08. 2011 Eirene ... (reakcí: 0)
24. 08. 2011 doublefantasy 15? (reakcí: 0)
24. 08. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
22. 08. 2011 kralicek - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 02. 2017 Horoskop Panna

Dlouhodobá únava, která tě pronásleduje, může být spojena se stresem, ale také s nějakým zdravotním problémem. Určitě... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist