Femina.cz » Femina TV » Zábava » Holky na tahu: Když vám jdou za družičky divoké mrchy

Holky na tahu: Když vám jdou za družičky divoké mrchy

Femina TV: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 10. 2012

Tři nespokojené, sebestředné, závistivé kamarádky se sejdou na svatbě své spolužačky. Následuje hořká komedie, která by ráda řekla něco o krizi moderní ženy.

Považujete svatbu za skvělou událost, oslavu lásky a nezapomenutelný večírek? Hrdinky komedie Holky na tahu právě čeká svatba jejich kamarádky ze střední školy. Všechny jdou za družičky, jedna dokonce zastává důležitou roli svědkyně. Ani jedna si ale tuhle svatbu moc neužije. Každé totiž připomíná, jak jejich život vypadá úplně jinak, než si na střední představovaly. A taky že to není jejich svatba.

Napsala jsem, že Holky na tahu je komedie. Ale docela hořká. Právě to je na ní zajímavé. Jinak by totiž spadla jen do škatulky ženské nápodoby Pařby ve Vegas, pokus o odvázanou švandu, kde všichni mluví sprostě a mluví o sexu a dělají bláznivé věci a má to být vtipné, ale většinou spíš není. I když se Holky vezou na úspěchu podobně laděné komedii o svatbě, přátelství a zpackaném životě Ženy sobě, jejich příběh existuje už od roku 2010. Tehdy se hrál na jevišti v New Yorku. Autorka hry Leslye Headland ho i sama přepsala do filmu a zrežírovala. K tomu najala tři krásné a schopné herečky, Kirsten Dunst, Islu Fisher a Lizzy Caplan.

Jedna je vystresovaná, sebevědomá a sebestředná agresivní profi organizátorka, druhá nezakotvená nedospělá coura se zlomeným srdcem a třetí povolná blbka. Dva z těchto tří charakterů jsou poněkud jednostrunné, ale naštěstí hlavní děj se odehrává jen během jedné hektické noci, takže postavy se nemusí zas tolik vyvíjet. A všechny herečky své role uhrají. Nevěsta vypadá jako Rebel Wilson, herečka kvůli své objemnější postavě často využívána do rolí divných outsiderek. K čemuž se naštěstí Holky zas tak nesnižují.

[[related]]

Headland tempo drží taky hektické. Espakády zahrnují obvyklé propriety divoké noci jako strip klub, drogy a zničené svatební šaty. Až na pár fakt trapných scének aspoň nejsou úplně přitažené za vlasy. Děvčata nakonec nepřekvapivě dojdou k tomu, že se nemůžou chovat pořád jako mrchy a kravky, protože právě proto je nikdo nemá rád. Pokud neuvěříte jejich zábleskům lidskosti, pak vás asi tahle komedii bude iritovat. Autorka své hrdinky sice kritizuje, ale má je ráda. Snaží se totiž jejich pomocí říct něco o krizi současné emancipované ženy. Bohužel se jí to moc nepovede, protože v tom stresu dovést film nějak do konce už nestíhá postavy pořádně vykreslit. Takže jí z debutu zbyla jen průměrná žánrovka. Ale taková, u níž mi nevadí, že jsem ji viděla.

[[gallery]]

Bachelorette, USA 2012, 87 min. Režie Leslye Headland, hrají Isla Fisher, Kirsten Dunst, James Marsden, Lizzy Caplan, Adam Scott, Rebel Wilson, Hayes MacArthur, Nicole Signore, Ella Rae Peck. Premiéra 18. 10. 2012.

Hodnocení: 60 %

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 10. 2012 manislava film (reakcí: 0)
28. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
28. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 10. 2012 krockovapavla .) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist