Základ zdraví? Ložnice!

V posteli strávíme jednu třetinu života a tak je třeba mít ložnici jako… no řekněme – osvěžovnu. Co všechno může v ložnici působit na naše zdraví? Co pozitivně a co negativně? To si povíme v následujícím článku…

Místo, na kterém se uvolníme, nabíráme síly na další den, by mělo být příjemné na pohled a podle feng-šuej by tu měl být dostatek energie čchi, tedy energie vitální a univerzální. Tedy té, kterou do sebe ve spánku nabíráme. Jen tak se zbavíme únavy a skleslosti.

Geopatogenní zóny a jiní „škodiči“

Podzemní vodní prameny, geopatogenní zóny, a přítomnost elektrosmogu – to jsou tři činitelé, kteří mohou klidným spánkem velmi zamávat. Elektrosmog můžete snadno eliminovat sami, v ložnici by mělo být co nejméně elektrických zařízení a měly by být na noc vypnutá. Úplně, „spací“ režim nestačí. S podzemními vodami a geologickými zlomy si již sami příliš neporadíte, pokud nejste na tyto věci citliví. Požádejte o pomoc někoho, kdo se vyhledáváním těchto zón zabývá.

Úklid a útulno

O příjemném prostředí jsme již mluvili. Než kovové doplňky a kovová postel je příjemnější materiál ze dřeva či proutí, světlé barvy, příjemné tóny. Ale tady musíte dát na svou vlastní intuici. Jsou lidé, kteří nejraději spí v kovové posteli, protože se v ní cítí bezpečně. Pořádek je základem, poházené oblečení, knihy, deky, polštáře a všudypřítomný prach ve vás podvědomě bude vyvolávat stres („měla bych to uklidit“) a tak se vám bude špatně usínat.

Okno jako důležité

Energie čchi vám bude do ložnice lépe proudit, když necháte přes den záclony shrnuté ke straně a v noci alespoň maličko pootevřené okno.

článek

Na jih nebo na sever? A kam postel?

Orientace ložnice jako místnosti je ideální na východ nebo na západ. Jižní orientace je sice lákavá, protože je slunná, ale příliš mnoho slunce v létě pokoj přehřívá. Postel by měla v oblasti hlavy přiléhat ke zdi, to poskytuje pocit bezpečí a instinktivně takto obyčejně postel opravdu stavíme. V nohách by postel nikdy neměla směřovat do dveří. Podle feng-šuej se tomu říká „poloha mrtvého muže“ a souvisí to s českým rčením „vynést někoho nohama napřed“. V tomto směru byste se nikdy klidně nevyspali… Na dveře byste však z ložnice měli velmi dobře vidět a to tak souvisí s podvědomím, s pocitem, že máte kontrolu nad případným nebezpečím.

Okno? Určitě a nejlépe balkonek…

Nebo francouzské okno. V ložnici by mělo být místo, kterým se nejen větrá, ale kterým odčerpaná energie vychází ven. A tudíž je vhodný třeba malý balkonek nebo francouzské okno, kterým do světa vypustíte zatuchlý vzduch a kterým opět přijde nová čerstvá energie, kterou budete v noci do sebe nasávat… Snažte se za každou cenu vyhnout různým nouzovým řešením, postelím v komorách, v přepažených místnostech bez okna apod…

Myslete i na děti

Předcházející rady by bylo vhodné aplikovat i na dětské pokoje, protože ty trpí již svou funkcí. Děti vlastně spí ve své pracovně, ve svém obývacím pokoji…a to může někdy působit problémy s usínáním, protože nejsou dostatečně schopny přepnout do spánkového režimu. Vám by se asi taky těžko usínalo s hlavou u počítače, ve kterém je ještě nedodělaná práce nebo v kuchyni u dřezu s neumytým nádobím. Ideální, leč pro většinu rodičů nesplnitelnou fikcí, je mít pro děti vlastní ložnici. V jednom pokoji budou spát, v druhém si hrát.

Pokud nemáte tu správnou inspiraci, pak si určitě prohlédněte naší fotogalerii vlevo.

Foto zdroj: profimedia.cz, svobodapovleceni.cz, mydecorative.com, in-lucid-dreams.blogspot.cz, a-v-designs.com, home-designing.com, discoversouthwestnm.com, hdpaperwall.com

28.7.2014 10:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist