Femina.cz » Blogy » Petra Martišková » Postihlo vás internetové šílenství?

Postihlo vás internetové šílenství?

Autor: Petra Martišková | vydáno 19. 09. 2012

Zjištění, že stárnu přišlo zcela nečekaně a náhle. Ač jsem si ve svých třiceti letech připadala jako bych právě opustila brány gymplu, má nová kolegyně mě ujistila, že jsem totálně out.

V naší kanceláři bylo vždycky tak nějak milo, útulno a hlavně klidno, jediné vzbouření přicházelo s rádiem, to když zrovna na vlnách rozhlasu hráli nějakou píseň z našeho mládí a my se rozvlnily jako za starých časů na diskotékách. Ovšem má stejně stará kolegyně a kamarádka v jedné osobě nastoupila na mateřskou dovolenou a do kanceláře mi vtrhla jako neřízená střela holčina o deset let mladší, těsně po škole.

A naše poměrně klidná kancelář se změnila v chaos, chechot a neustálé povídání. Najednou bylo všechno in, super, cool, případně free nebo dementní a všichni okolo příšerně staří a usedlí, totálně out a šéf zpravidla něco totálně zabil nebo byl prostě hustej.

Leona, kromě humoru a možná ař příliš prořízlé pusy, oplývá také několika závislostmi. Krom kouření, které si sice odbývá v prostorách k tomu vyhrazeným, ale stejně díky jejím deseti povinným (prý aby nechcípla na přemíru kyslíku) načichne kancelář i mé oblečení, jako bychom byly v putice čtvrté cenové, jsou to party, zábava a tequila. Po víkendu se vrací s pusou plnou neuvěřitelných zážitků, které ze sebe sype každému, kdo je ochoten naslouchat. Ovšem její největší závislostí je nakupování.

V životě jsem neviděla pohromadě tolik katalogů, které ona dostane do schránky během jediného týdne. Všechny projdou její pečlivou kontrolou a analýzou. Každou z modelek zhodnotí, některé mají hnusné vlasy, jiné jsou blbě namalované, další mají neuvěřitelně divnou postavu. Poté přejde k věcem, které dlouze studuje, pak s katalogy obíhá jednotlivé kanceláře a chce poradit, která z nich, že by jí mohla dokonale sedět nebo ladit ke krásně zeleným očím. Další fází je lov. To usedá na několik hodin k internetu, kde loví ty nejlevnější kousky, aby si je pak mohla kurýrní službou nechat poslat přímo do kanceláře.

Já, dosud nepolíbená nákupy na internetu, no opravdu a představte si, že dosud celkem spokojeně žiju, jsem se jednoho dne pod vlivem toho našeho živlu rozhodla být cool a nebýt konečně pralesní žínka, jak pohrdavě prohlásila Leona. Sama mě navedla prý na super výhodný obchod a já si prohlížela, vybírala a nakonec i vybrala. Líbily se mi kalhoty, triko i svetr, kabát jsem si netroufala. I tak to napoprvé bylo až dost. Poslušně jsem vyplnila dotazník, kde jsem uvedla adresu a odklikla ve vyřízení objednávky dokončit.

Nicméně na mě vyskočilo hlášení, že mám prázdný košík. "No, samozřejmě, že mám, však taky žádný nemám," pomyslela jsem si a Leona se mohla strhat smíchy. Společnými silami jsme všechno řádně vyplnily a objednaly a já se těšila na svou první zásilku z internetu.

Dorazila poměrně rychle, možná i proto, že se těch hadrů prostě chtěli zbavit co nejdřív a pak obchod zavřít. Do kalhot s označením M/L bych se vešla já a se mnou ještě půlka naší firmy, nemluvě o svítících nášivkách, které na fotku nějak pozapomněli dát. Triko bylo stejné velikosti a panence by bylo malé. Svetr pamatoval možná i válku, a když ne, tak určitě alespoň dobu komunismu, a podle ošuntělého roláku bych za to nic nedala, že nejsem zdaleka jeho první majitelkou.

Leona měla hned řešení. Prohlásila, že se mi to pokusí prodat kamarádkám. A tak měsíc zkoušela svých několik set známých a kamarádek, aby nakonec přišla s tím, že to vážně nikdo nechce. Inu, zabalila jsem věci zpátky do krabice a poslala zpět. Jaké bylo mé překvapení, když se mi krabice zase vrátila plná zpátky s lakonickým sdělením, že už je po čtrnáctidenní lhůtě na vrácení zboží a k reklamaci na něm nic neshledali.

A tak mám doma jedny odporné obří kalhoty, možná na časy až s přibývajícím věkem začnou přibývat i kila, tričko pro panenku a svetr po prababičce majitelky obchodu. Nu což, raději budu totálně out, ale tohle si propříště rozhodně ušetřím.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s nákupem přes internet? Nakupujte běžně a kamenné obchody vám už nic neříkají, nebo jste nákupní horečkou po síti nepolíbené jako já? Využíváte nákupů z pohodlí domova s výběrem z katalogů? Povídejte…

Další články

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 10. 2012 lidka2 šílenství (reakcí: 0)
29. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
29. 09. 2012 ardnaxelaaa obchody (reakcí: 0)
28. 09. 2012 Kate_rina :) (reakcí: 0)
24. 09. 2012 sesibo002 Postihlo vás internetové šílenství? (reakcí: 0)
23. 09. 2012 Beruska2412 .. (reakcí: 0)
23. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 09. 2012 bigmonkey :) (reakcí: 3)
19. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
19. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Borotalco Deodorant ve spreji 48H Pure

Borotalco Deodorant ve spreji 48H Pure

Spolehlivá ochrana po 48 hodin...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 07. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

26. 07. 2016 Horoskop Panna

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Rytíř mečů
Do tvého života vstoupí mladší muž nebo žena, která je velmi logická a analytická, svým chováním spíš připomíná muže, protože neumí vyjádřit své pocity srdcem. Zpočátk...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Letní trendy, zahradní party i žhavý flir...

Léto je skvělé z tisíce různých důvodů. Takže třeba proto, že je krásně, že můžeme grilovat, chodit do letního kina, ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist